KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z Read more
Cena paliwa

Zrzuta na drogi. Kierowcy dołożą 20 groszy do każdego litra paliwa

20 groszy na litrze paliwa - taki ma być przymusowy wkład polskich kierowców w budowę dróg. To znacznie podniesie koszt zakupu paliwa, które i tak do najtańszych nie należą. [Aktualizacja Read more

Emocji nie zabrakło. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 05-09.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień rozpoczął się ogłoszeniem wyników wyborów do włoskiego parlamentu, a zakończył danymi o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. W międzyczasie odbyło się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, natomiast w USA wprowadzono cło importowe na stal i aluminium. Początek marca okazał się zatem dla inwestorów wyjątkowo emocjonujący.

 

Ryzyko wojny handlowej na pierwszym planie

Można powiedzieć, że Donald Trump po raz kolejny zawładnął atmosferą na rynku walutowym. Słowne groźby kierowane w stronę Unii Europejskiej w sprawie wprowadzenia cła przysłaniały nieco inne informacje. A przecież w poniedziałek poznaliśmy wynik głosowania włoskich obywateli. Nie wywołały one jednak większej reakcji na eurodolarze. Rynek będzie czekał na efekt dalszych rozmów w sprawie utworzenia rządu. W czwartek doszło natomiast do spadku w obrębie EUR/USD, co było spowodowane “gołębią” postawą Mario Draghiego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,22.

EUR/USD

EUR, USD, eur, usd

Źródło: bankier.pl

 

Mario Draghi wciąż “gołębi”

Kalendarz dla strefy euro nie był w tym tygodniu zbyt długi, jednak zawierał ważne pozycje. W tym tą najważniejszą – decyzję Europejskiego Banku Centralnego. Stopy procentowe w Eurolandzie pozostały na dotychczasowym poziomie, co nie było niespodzianką dla rynku. Zwrócono jednak uwagę na wycofanie się banku z gotowości do rozszerzenia programu skupu aktywów, co początkowo umocniło euro. Mario Draghi po raz kolejny zdołał ostudzić jednak emocje wobec szybkiego zakończenia QE i w efekcie euro odnotowało spadek. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,19.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl


Cła i payrolls

Donald Trump skutecznie przykuwał uwagę rynku w kończącym się dziś tygodniu, a to za sprawą ryzyka wywołania wojny handlowej. Po dymisji głównego doradcy ds. ekonomicznych (Gary Cohn) można się było domyśleć, że prezydent zajął twarde stanowisko w sprawie cła. Stąd informacja o ostatecznym wprowadzeniu cła na stal i aluminium nie wywołała aż tak dużego zaskoczenia. Z danych najwięcej emocji wywoływały piątkowe payrolls. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,41.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

W Polsce nic się nie zmienia

Krajowy kalendarz był w tym tygodniu niemalże pusty. Jedynie w środę poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych. Niespodzianki nie było. Na konferencji po posiedzeniu dowiedzieliśmy się, że w szeregach RPP są trzy “jastrzębie” głosy, jednak podwyżki stóp nie należy zbyt szybko oczekiwać. W dodatku pojawiało się zdanie, że obecne poziomy mogą utrzymać się do 2020 roku. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,59.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Wizja Brexitu

W ubiegły piątek premier Wielkiej Brytanii przedstawiła swoje stanowisko w sprawie Brexitu. Zaprezentowana wizja została odebrana jako najbardziej realna z dotychczasowych. Theresa May zaznaczyła, że Wielka Brytania chce wypracować porozumienie handlowe z UE, ale jednocześnie nie zmienia zdania w kwestii opuszczenia struktury unii celnej i wspólnego rynku. W tygodniu poznaliśmy natomiast kilka danych z brytyjskiej gospodarki, w tym poniedziałkowy indeks PMI dla usług, który przewyższył prognozy. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,72.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.03.2018 15:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000