KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more
blog, płatność, wymiana walut, karta walutowa, karta wielowalutowa, Ekantor.pl

Karta debetowa, walutowa, wielowalutowa- czym płacić w podróży, by nie przepłacić?

Porównywanie ofert wakacyjnych potrafi przyprawić o zawrót głowy, a przecież to dopiero początek dylematów, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Jednym z nich jest wybranie takiego środka płatności, który będzie nie Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 1-5.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień na rynku walutowym obfitował w interesujące wydarzenia. We wtorek Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy przedstawiła nowy projekt ustawy frankowej. Dwa dni później BoE podjął decyzję dotyczącą stóp procentowych, natomiast dziś zostały opublikowane dane z rynku pracy USA.

 

Słabszy tydzień dolara

Dolar w ostatnich dniach narażony był na działanie niekorzystnej koniunktury, na którą składały się słabe dane dotyczące amerykańskiej gospodarki, niezdecydowanie Fed w sprawie podwyżki stóp procentowych, a także nastroje na rynku. Umocniło to nieznacznie pozycję euro. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy zaskoczyły mocno na plus w związku z czym może dojść do aprecjacji dolara, a oczekiwania wobec Fed zwiększą się. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,10 USD.

EUR/USD

EUR, USD, dolar, euro, kurs dolara, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dobra sytuacja polskiej waluty

Przedstawiona we wtorek propozycja rozwiązania kwestii hipotecznych kredytów walutowych okazała się być korzystniejsza od poprzedniej, co odciążyło złotego z poważnego ryzyka. Nie trzeba więc było długo czekać na reakcję ze strony inwestorów, tym bardziej, że sytuacja wspólnej waluty wciąż jest niepewna w związku z Brexitem. Wczorajsza decyzja BoE mogła dodatkowo zwiększyć przekonanie rynku, że na luzowanie polityki pieniężnej w niedługim czasie zdecyduje się również EBC. W wyniku powyższego średnia wartość EUR osiągnęła dziś 4,27 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Szykuje się zmiana?

Osłabiony sytuacją w USA dolar nie potrzebował wiele, aby zmniejszyć dystans dzielący go od polskiej waluty. Impulsem okazała się być propozycja Kancelarii Prezydenckiej. Przedstawiony projekt jest bezpieczniejszy dla polskiego systemu bankowego niż poprzedni. USD może jednak liczyć na korektę w relacji z PLN, ponieważ dzisiejsze dane o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych były bardzo optymistyczne, w związku z czym zwiększa się nadzieja na zmianę w polityce Fed. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,86 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Ustawa dobra dla złotego

Kurs franka szwajcarskiego na początku tygodnia utrzymywał się powyżej psychologicznej granicy 4,00, na co najprawdopodobniej miały wpływ czynniki lokalne oddziaływające na polską walutę. We wtorek jednak doszło do zmiany relacji w tej parze, w związku ze zniknięciem ryzyka związanego z ustawą kredytową. Przedstawiona propozycja pomocy dla frankowiczów nie obciąży banków tak mocno, jak się tego spodziewanego, a to znacząco wsparło złotówkę. W związku z czym średnia wartość franka wyniosła dziś 3,93 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, złoty, frank, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt coraz słabszy

Niekorzystne dane na temat gospodarki Wielkiej Brytanii uwidoczniły konsekwencje podjętej w czerwcu przez Brytyjczyków decyzji o opuszczeniu struktur UE. Bank Anglii zdecydował się więc na obniżenie stóp procentowych do wartości 0,25%. Jak zapowiedział prezes BoE Mark Carney bank przygotowany jest na podjęcie kolejnych kroków, w tym na następną obniżkę. Takie działanie mocno obniżyło wartość funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,03 PLN.

GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.08.2016 15:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!