KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczedzanie

600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. Read more
Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 15-19.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kolejny tydzień handlu na rynku walutowym przyniósł umocnienie złotego na parach z euro i frankiem szwajcarskim. W notowaniach głównej pary walutowej zwycięzcą tej rundy został dolar.

Zmiana układu notowań

Notowania głównej pary walutowej uległy całkowitemu odwróceniu w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Przez pięć ostatnich sesji dolar umacniał się wobec euro dzięki ogólnej poprawie nastrojów na rynku globalnym.  Ma to związek m.in. z trwającymi rozmowami państw kartelu OPEC z Rosją oraz Iranem w sprawie wstrzymania produkcji ropy naftowej. Publikowane w ostatnich dniach dane makroekonomiczne były bardziej sprzyjające dla amerykańskiej waluty, niż dla euro. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Całkiem dobry tydzień złotego

Nasza waluta skorzystała z utrzymującego się na rynku pozytywnego nastroju. Mimo środowej zwyżki do 4,41 złoty starał się odzyskać jak najwięcej poniesionych strat. Euro przed wzrostem blokowały pogłoski o tym, że na marcowym posiedzeniu EBC będzie kontynuował luzowanie polityki monetarnej. W związku z tym prawdopodobnie taka atmosfera utrzyma się na rynku do końca lutego, o ile po drodze nie zmienią tego dane makro, których w najbliższym tygodniu nie zabraknie. Średni kurs euro na zakończenie tygodnia wyniósł 4,37 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Wyhamowanie dolara

Kurs USD/PLN w minionym tygodniu zmagał się z doniesieniami z globalnego, jak i lokalnego rynku. Największe znaczenia dla pozycji amerykańskiej waluty mają teraz dane makro. Od nich Fed będzie uzależniał swoją decyzję, co do dalszego wyglądu polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. Średni kurs USD podczas piątkowej sesji wyniósł 3,94 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Frank idzie w dół

Na notowania pary CHF/PLN w minionym tygodniu miały wpływ nie tylko czynniki zewnętrzne. Również duże znaczenie miały tematy dotyczące projektu ustawy „frankowej”, która budzi wiele wątpliwości. Zanim wejdzie ona w życie – o ile w ogóle to nastąpi – będzie jeszcze wielokrotnie przeliczana i analizowana. Jej wprowadzenie może być bardzo kosztowne dla naszego państwa, nic więc dziwnego, że jest poddawana tak wielu ekspertyzom. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,97 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego


cele informacyjne komentarz walutowy

19.02.2016 15:07
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000