KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla ... Czytaj całość
nawyki finansowe

10 nawyków finansowych, które należy wyrobić przed 30. rokiem życia

Dla jednych 30 lat to doskonały wiek, by żyć w myśl hasła “Carpe diem”, dla innych idealny moment na założenie rodziny, dla jeszcze innych - okres przygód i uczenia się ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 19.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorek na rynku walutowym rozpoczęliśmy od niewielkiego umocnienia złotego wobec większości walut. Poznaliśmy również bardzo istotne dane dotyczące chińskiej gospodarki, które przez najbliższy czas będą nadawać kierunek notowaniom głównej pary walutowej.

Dzisiejsze notowania rozpoczęliśmy od umocnienia dolara, który z poziomu 1,0900 spadł do 1,0865. W godzinach nocnych zostały opublikowane ważne dane ukazujące sytuację gospodarczą Chin. PKB za czwarty kwartał wyniosło 6,8% – to najniższy wynik od kilkudziesięciu lat. Wartości produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej również wypadły poniżej oczekiwań. Azjatycka potęga gospodarcza przeżywa wyraźne spowolnienie, na które rzekomo władze tego państwa były przygotowane. Nie jest jednak aż tak źle, co widać po reakcji rynku finansowego, który powyższe informacje przyjął bardzo spokojnie. Silniejszą reakcję dało się zauważyć na parze EUR/USD po podaniu danych o inflacji konsumenckiej w Niemczech, która wykazała na koniec 2015 roku spowolnienie. Średni kurs euro na początku dzisiejszej sesji wyniósł 1,08 USD.

Złoty usilnie próbuje stanąć na nogi. Widać to wyraźnie po dzisiejszym starcie w notowaniach. Na parze EUR/PLN mamy zejście prawie do 4,44 a wobec franka umocnił się do 4,05. Jedynie dolar stawia opory, o czym świadczyły silne wahania o poranku. Ma to zapewne związek z powrotem Stanów Zjednoczonych do handlu po jednodniowej przerwie. Średni kurs dolara około godziny 8 wynosił 4,09 PLN.

Pesymistyczny nastrój na lokalnym rynku nieznacznie zmalał po wypowiedzi członka RPP Adama Glapińskiego, który podkreślił, że jego zdaniem kolejna obniżka stóp procentowych nie jest potrzebna. Jego zdaniem złoty jest silną walutą. Po piątkowej decyzji agencji S&P o obcięciu ratingu Polsce, rynek przyjął bardzo pozytywnie informacje o ewentualnym braku zmian w polityce monetarnej naszego kraju.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Szwajcaria
 • Wystąpienie publiczne prezesa NBP Marka Belki – Polska
 • Publikacja bilansu płatniczego – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka i producencka – Wielka Brytania
 • Indeks instytutu ZEW – Niemcy
 • Inflacja konsumencka – Strefa Euro
 • Publikacja danych o napływie kapitałów – USA.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

19.01.2016 09:09
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000