KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Aplikacja, Evernote, Notatki, Android

Evernote – aplikacja dla każdego, kto ma więcej zadań niż czasu

O tym, żeby odebrać dzieci ze szkoły jeszcze pamiętasz. Ale z listą zakupów jest już gorzej - bez karteczki ani rusz. Wizytę u dentysty masz zapisaną w telefonie, w notatniku Read more

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to Read more

Poranny komentarz walutowy 21.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie wysokości stóp procentowych oraz serię ważnych danych dla Polski i Stanów Zjednoczonych. Te wydarzenia będą miały największy wpływ na notowania walut.

Wystarczyło, że Stany Zjednoczone jeden dzień były nieobecne na rynku, aby swoim powrotem wprowadzić spore zamieszanie. Wszystko wskazuje na to, że brak głównego uczestnika handlu spowodował umocnienie złotego. Wczorajsze zamknięcie sesji na parze EUR/PLN było bliskie nowego maximum 4,50. Czwartkową sesję rozpoczęliśmy o 2 grosze niżej. Kierunek dzisiejszych notowań prawdopodobnie nie zmieni się i będziemy obserwować dalszą aprecjację euro. Cała uwaga inwestorów będzie dziś zwrócona na posiedzenie EBC, które podejmie decyzję w sprawie dalszej polityki monetarnej Strefy Euro.

W obecnej sytuacji podwyższonej nerwowości na rynku znikome znaczenie miały zaprezentowane wczoraj dane dotyczące polskiego rynku pracy, mimo że były zaskakująco dobre. Dzisiejsza seria danych dla naszego kraju również może zostać odebrana bez większej reakcji lub jedynie z lokalnym umocnieniem PLN – o ile będę zbliżone lub równe prognozom.

Sytuacja zarówno na parze z frankiem, jak i dolarem nie wygląda za ciekawie. Amerykańska waluta początek dzisiejszej sesji zaczęła od wzrostu w okolice poziomu 4,13. Podobnie wyglądały notowania franka, który już wczorajszą sesję zakończył wysoko, w okolicy 4,11. Dziś rozpoczynamy dzień nieco niżej – kurs szwajcarskiej waluty wydaje się, że będzie próbował zejść poniżej 4,10.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • Publikacja wyników sprzedaży detalicznej – Polska
 • Konferencja prasowa po posiedzeniu EBC – Strefa Euro
 • Publikacja indeksu Fed z Filadelfii – USA
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

21.01.2016 08:55
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000