KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. Read more

Co robić w Neapolu? Tak zwiedzaliśmy stolicę Kampanii w 2 dni

Dwa dni w Neapolu można wykorzystać na, nomen omen, dwa sposoby: rzucić się żarłocznie na atrakcje turystyczne i od świtu do nocy biegać po ruinach; lub przeciwnie, nie robić nic Read more

Poranny komentarz walutowy 21.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poprawa nastrojów na rynkach finansowych sprzyja złotemu, który umocnił się wobec większości walut. Spadające prawdopodobieństwo Brexitu sprawiło, że brytyjska waluta drożeje. Dziś inwestorzy zwrócą uwagę na wystąpienie Janet Yellen w Senacie.

Euro nie odpuszcza. Wczorajsza sesja wskazywała na to, że dolar korzysta z poprawy nastroju na rynku, niestety nie trwało to długo, a poziom 1,12 nie został przekroczony. Euro ponownie umacnia się. Prawdopodobnie dzisiejsze wystąpienie Janet Yellen przed Komisją Senatu USA za wiele nie zmieni w układzie sił tej pary. W raporcie na temat dotychczasowo prowadzonej polityki monetarnej raczej nie może zawierać nic, czego inwestorzy już by nie wiedzieli. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

Złoty kolejny dzień rozpoczął od umocnienia. Jest to związane ze spadkiem ryzyka opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Notowania EUR/PLN utrzymywały się dziś rano na poziomie 4,38. Stabilnie, choć z tendencją do spadku rozpoczął sesję dolar, który od wczoraj waha się w przedziale 3,86-3,87. Coraz lepiej wygląda kurs franka. Po rozpoczęciu dzisiejszego handlu para CHF/PLN znalazła się na chwilę w okolicy poziomu 4,01, od którego nastąpiło odbicie i aktualnie znajdujemy się na 4,03. Funt brytyjski napędzany pozytywnymi komentarzami i informacjami na temat zmniejszenia się przewagi zwolenników opuszczenia UE podąża w kierunku 5,70 PLN. Dzisiejsze kalendarium wydarzeń gospodarczych zawiera dwie pozycje, na które warto zwrócić uwagę. Pierwsza z ich jest indeks instytutu ZEW, a kolejną wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Dreghiego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans handlu zagranicznego – Szwajcaria
 • Indeks instytutu ZEW – Niemcy
 • Wskaźnik zamówień wg CBI – Wielka Brytania
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro
 • Wystąpienie Janet Yellen przed Komisją Bankową Senatu USA – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa wg API – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

21.06.2016 09:38
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000