KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczedzanie

Jak zaoszczędzić ponad 600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. ... Czytaj całość
Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 3.02.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środową sesję na rynku walutowym rozpoczęliśmy od publikacji kolejnej serii danych makro. Tym razem Chiny odnotowały lekki wzrost w sektorze usług, co przyczyniło się do umocnienia dolara. Niestety nastrój na rynku ogólnoświatowym psuje taniejąca ropa naftowa.

Powody dzisiejszych wahań na głównej parze walutowej są dwa. Pierwszy, który przyczynił się do lekkiego umocnienia dolara to lepszy odczyt indeksu PMI dla usług w Chinach. W porównaniu z grudniowym odczytem wzrósł o 0,4 pkt. Drugim czynnikiem była kontynuacja spadku ceny ropy naftowej. Dziś uczestnicy rynku na pewno zwrócą uwagę na dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy – raport ADP. Jeśli wynik będzie taki, jak pokazują prognozy, to jest bardzo prawdopodobne, że kurs euro utrzyma się powyżej 1,09 USD.

Zapoczątkowany w minionym tygodniu trend spadkowy na parach złotowych zaczyna wyraźnie hamować. Być może jest to tylko chwilowy przestój przed dalszym umocnieniem PLN. Negatywny nastrój na rynku ogólnoświatowym niestety nie pomaga naszej walucie. Również niepokój wśród niektórych inwestorów wywołuje niepewność, co do dzisiejszego finału posiedzenia RPP, która podejmie decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Dziś rano średnia wartość euro wyniosła 4,40 PLN, dolara 4,02 PLN, franka szwajcarskiego 3,95 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja indeksu PMI dla usług – Niemcy
 • Publikacja indeksu PMI dla usług – Strefa Euro
 • Publikacja indeksu PMI dla usług – Wielka Brytania
 • Sprzedaż detaliczna – Strefa Euro
 • Raport ADP – USA
 • Publikacja indeksu PMI dla usług – USA
 • Raport ISM dla usług – USA
 • Komunikat z posiedzenia RPP – Polska
 • Tygodniowy raport dotyczący zapasów paliwa – USA.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

03.02.2016 09:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!