KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 funtów

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot - nie chciał zapłacić za Read more

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more

Poranny komentarz walutowy 30.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas czwartkowej sesji oprócz nowych doniesień dotyczących Wielkiej Brytanii poznamy kilka ważnych danych makroekonomicznych. Inwestorzy zapewne bliżej przyjrzą się szacunkowej wartości inflacji CPI dla Polski oraz sprzedaży detalicznej w Niemczech.

Podczas wczorajszego szczytu UE Wielka Brytania otrzymała kilka warunków, których spełnienie gwarantować jej będzie dostęp do wspólnego unijnego rynku. Chodzi tu o zasadę czterech swobód, spośród których bardzo istotne jest przestrzeganie swobodnego przepływu osób. Przedstawiciele UE podkreślili również, że zanim nie zostanie uruchomiony artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, żadne negocjacje nie będą prowadzone. Dziś natomiast inwestorzy mogą zwrócić uwagę na kilka danych makro, wśród których najistotniejsza dla pary EUR/USD będzie wartość inflacji HICP ze Strefy Euro. Średni kurs wspólnej waluty dziś rano wyniósł 1,11 USD.

Złoty wyraźnie odreagował zeszłotygodniowe wydarzenie. Dotarcie do poziomu 4,40 podczas wczorajszej sesji może to potwierdzić. Dzisiejszy poranek wyglądał już nieco inaczej. Euro umocniło się, do 4,42 co można rozumieć dwojako, – jako korektę po ostatnich spadkach, albo próbę odrobienia strat w przypływie dobrego nastroju.  Podobnie sytuacja wygląda na dolarze, który z 3,96 podbił do 3,98. Wyraźną stabilizację wydać natomiast na parze CHF/PLN, która po osiągnięciu 4,04 dziś rano podskoczyła do 4,06. Funt brytyjski cały czas odczuwa na sobie presję, mimo to czwartkowe notowania rozpoczął od umocnienia wobec złotego. Inwestorzy ponownie zaczynają niepokoić się tematem ustawy frankowej oraz zbliżającym się terminem rewizji polskiego ratingu. W tych dwóch kwestiach możemy doszukiwać się przyczyn osłabienia PLN. Podczas dzisiejszej sesji poznamy wartość inflacji CPI dla Polski, która prawdopodobnie nie wpłynie na notowania złotego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu KOF – Szwajcaria
 • PKB – Wielka Brytania
 • Inflacja HICP – Strefa Euro
 • Inflacja CPI – Polska
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Indeks Chicago PMI – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

30.06.2016 09:55
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000