KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od ... Czytaj całość

Politycy przegonią inwestorów z Polski?

Kryzys w Sejmie, kontrowersyjne przegłosowanie budżetu, odsunięcie dziennikarzy od polityki. Takie hasła nie służą ani Polsce, ani krajowej walucie. I choć na początku tygodnia złoty nie reaguje na ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 9.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wczorajsze założenie, że puste kalendarium makroekonomiczne oraz wyłączenie Chin z handlu na światowym rynku przyczyni się do stabilizacji kursów walut w nadchodzącym tygodniu, okazało się zbyt optymistyczne.  

Wczorajszy spadek wartości ropy naftowej był jedną z głównych przyczyn umocnienia się euro na parze z dolarem. Inwestorzy po silnych wahaniach zaczęli bardzo wątpić w to, czy Fed podczas kolejnego posiedzenia, które zostało zaplanowane na marzec zdecyduje się podnieść stopy procentowe. Pesymizm panujący na rynku raczej nie będzie dziś sprzyjał amerykańskiej walucie. Dzisiejszą sesję para EUR/USD rozpoczęła lekko powyżej poziomu 1,12. Zapowiada się, że dzisiejsze notowania ropy naftowej będą równie zmienne jak wczoraj. Nad ranem wartość ropy zeszła do poziomu 32 USD. Aktualnie trwa odbicie, które wyhamowało na wartości lekko powyżej 33 USD za baryłkę. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,11 USD.

Notowania polskiej waluty po wczorajszym osłabieniu spowodowanym prawdopodobnie kolejną niekorzystną dla Polski opinią agencji Standard & Poor’s tym razem na temat kondycji sektora bankowego, dziś rano utrzymywały się na dotychczasowych poziomach. Jedynie nieznacznie złoty umocnił się wobec euro, ale jest to raczej chwilowy wzrost wywołany gorszym odczytem produkcji przemysłowej w Niemczech. Kurs franka wynosił dziś średnio 4,03 PLN za dolara trzeba było zapłacić 3,97 PLN, natomiast wspólna waluta była wyceniana na 4 zł i 44 gr.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans handlu zagranicznego – Wielka Brytania
 • Tygodniowy zapas ropy naftowej – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

09.02.2016 10:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , ,

 • Basher_PL

  33 dolary za baryłkę? to chyba odpowiedni moment na podwyżki cen na stacjach paliw. Przecież to zdecydowana podwyżka a wiadomo że w momencie wzrostu cen ropy naftowej zapasy w naszych magazynach kurczą się z prędkością błyskawicy i zdarza się że już następnego dnia jest podnoszona cena hurtowa paliw. Niestety gdy cena baryłki ropy spada to zapasy mamy tak ogromne że tygodniami musimy czekać na wyprzedanie tych droższych paliw!

  Ależ jestem sarkastyczny od rana dzisiaj – ale chyba trafiam w sedno sprawy która się nazywa “strzyżenie owiec” 🙂

  Pozdrawiam Panią Analityk.

 • Aniela Agopsowicz

  Dziękuję i również pozdrawiam 🙂 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000