KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

agencje ratingowe

Agencje ratingowe – dlaczego ich zdanie jest takie ważne

Za każdym razem, gdy kraj czeka na wystawienie oceny zdolności kredytowej - inwestorzy wstrzymują oddech. Dzieje się tak, mimo że wiarygodność agencji ratingowych została podważona już dwa razy: Read more

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy Read more

Poranny komentarz walutowy 9.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wczorajsze założenie, że puste kalendarium makroekonomiczne oraz wyłączenie Chin z handlu na światowym rynku przyczyni się do stabilizacji kursów walut w nadchodzącym tygodniu, okazało się zbyt optymistyczne.  

Wczorajszy spadek wartości ropy naftowej był jedną z głównych przyczyn umocnienia się euro na parze z dolarem. Inwestorzy po silnych wahaniach zaczęli bardzo wątpić w to, czy Fed podczas kolejnego posiedzenia, które zostało zaplanowane na marzec zdecyduje się podnieść stopy procentowe. Pesymizm panujący na rynku raczej nie będzie dziś sprzyjał amerykańskiej walucie. Dzisiejszą sesję para EUR/USD rozpoczęła lekko powyżej poziomu 1,12. Zapowiada się, że dzisiejsze notowania ropy naftowej będą równie zmienne jak wczoraj. Nad ranem wartość ropy zeszła do poziomu 32 USD. Aktualnie trwa odbicie, które wyhamowało na wartości lekko powyżej 33 USD za baryłkę. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,11 USD.

Notowania polskiej waluty po wczorajszym osłabieniu spowodowanym prawdopodobnie kolejną niekorzystną dla Polski opinią agencji Standard & Poor’s tym razem na temat kondycji sektora bankowego, dziś rano utrzymywały się na dotychczasowych poziomach. Jedynie nieznacznie złoty umocnił się wobec euro, ale jest to raczej chwilowy wzrost wywołany gorszym odczytem produkcji przemysłowej w Niemczech. Kurs franka wynosił dziś średnio 4,03 PLN za dolara trzeba było zapłacić 3,97 PLN, natomiast wspólna waluta była wyceniana na 4 zł i 44 gr.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans handlu zagranicznego – Wielka Brytania
 • Tygodniowy zapas ropy naftowej – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

09.02.2016 10:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000