KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Skarbówka zablokowanie konto firmowych

Skarbówka będzie mogła zablokować konta firmowe na 72h

Założenia przyjętego przez Radę Ministrów projektu są słuszne. Ma on przeciwdziałać wyłudzeniom skarbowym. Niestety nowa broń może uderzyć nie tylko w przestępców, ale również w przedsiębiorców.   Od tej pory Read more
Nauka języków obcych Smartfon, Android

Aplikacje do nauki języków obcych [część 2]

Nauka języków jest obecnie niezwykle modna, a wykorzystanie do tego celu smartfona, który jest w posiadaniu 75% Polaków, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Stojąc w korku, w metrze czy w Read more

Rekordowy kurs dolara (komentarz walutowy 16.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie środowej sesji dolar ponownie ujawnił swą siłę. Z tym że nie była ona napędzana już wyłącznie nadziejami związanymi z planami politycznymi Donalda Trumpa, ale miała również poparcie w słowach członków Fed oraz danych z USA. Traci na tym złoty, który nie był tak słaby wobec amerykańskiej waluty od 2002 roku.

 

Dolar utrzymuje formę

Zwycięstwo Donalda Trumpa, dane gospodarcze oraz wypowiedzi przedstawicieli członków Rezerwy Federalnej. To trzy czynniki, które podtrzymują przekonanie inwestorów o zbliżającej się podwyżce stóp procentowych oraz podsycają silną pozycję amerykańskiej waluty. Rynek nie spodziewa się niespodzianek podczas zaplanowanego na 14 grudnia posiedzenia FOMC, w związku z czym rozpoczynają się rozważania nad polityką monetarną Fed w nadchodzącym roku. Scenariusze te mogą jednak posiadać równie wiele znaków zapytania, co kierunek planów nowo wybranego prezydenta. Na tle takich informacji średni kurs euro osiągnął dziś poziom 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty w opałach

Rynek dawno nie miał do czynienia z tak słabą pozycją złotego, który dziś kontynuuje deprecjację względem europejskiej waluty. Za ten stan rzeczy odpowiedzialna jest nie tylko awersja do ryzyka wywołana wyborami prezydenckimi w USA, ale również lokalne czynniki budzące niepokój. Chociaż wczorajsze wyniki polskiego PKB były znacznie słabsze od prognoz, to nie one przyczyniły się do wyprzedaży złotego. Reakcja inwestorów może więc być związana z dzisiejszym głosowaniem w sprawie ustawy obniżającej wiek emerytalny. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,43 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar bije rekordy

Wartość polskiej waluty względem dolara nie była tak niska od 14 lat. Wczorajsze wyniki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych okazały się być przysłowiową oliwą wzniecającą aprecjację USD. Złoty traci nie tylko w związku ze zwiększającą się niechęcią wobec walut rynków wschodzących, ale również niekorzystnej koniunkturze krajowej. Słabsze odczyty na temat dynamiki PKB oraz niepewności związane z kontynuowaniem prac nad ustawą dotyczącą wieku emerytalnego nie są w stanie przeciwdziałać wyprzedaży złotego, w związku z powyższym średnia wartość dolara osiągnęła dziś rekordową wartość 4,14 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Zbierają się chmury nad frankowiczami

Wyjątkowo niekomfortowa jest sytuacja polskich kredytobiorców. Wysoka wartość szwajcarskiej waluty pogłębia się. Może się więc okazać, że bank centralny tego kraju zdecyduje się na ingerencję. O wysokim kursie franka dyskutował w ostatnim czasie prezydent Andrzej Duda z prezydentem Szwajcarii, który choć wykazał chęć rozmów na temat współpracy pomiędzy bankami to podkreślił niezależność SNB. Średnia wartość franka osiągnęła dziś 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt triumfuje

Również w parze z brytyjską walutą złoty nie radzi dziś sobie najlepiej. Funt odnotował wzrost, którego fundament budowany jest nie tylko na wyniku głosowania amerykańskich obywateli, ale też na polskich czynnikach ryzyka oraz uspokojeniu atmosfery wokół Brexitu. Jeżeli 5 grudnia Sąd Najwyższy podtrzyma decyzję o konieczności udziału parlamentu podczas wdrażania art. 50 Traktatu Lizbońskiego, to proces wyprowadzania Wielkiej Brytanii ze struktur UE może się opóźnić. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 5,16 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.11.2016 15:59
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000