KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more
blog, promocje bankowe, promocje, bank, Ekantor.pl

Promocje bankowe – czy można na nich zarobić?

Za polecenie konta, skorzystanie z płatności mobilnej lub założenie nowego rachunku można dostać gotówkę, zniżkę a nawet telefon. Promocje stały się dla banków nie tylko sposobem na przyciągnięcie nowego klienta, Read more

Rynek czeka na informacje z ECB (komentarz walutowy 09.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Decyzja ECB nie okazała się niespodzianką. Bank pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. To jednak nie sama decyzja, a konferencja z udziałem Mario Draghiego przykuwała dziś uwagę inwestorów.

 

ECB i Fed – czas poznać plany

Traktowany, jako swego rodzaju zapowiedź przed oficjalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy – raport ADP – okazał się być kolejnym czynnikiem opowiadającym się za marcową podwyżką stóp procentowych przez Fed. Dziś w tej samej sprawie obradowano w europejskim banku centralnym. Decyzja o pozostawieniu stóp na dotychczasowym poziomie chyba nikogo nie zaskoczyła, jednak dla rynku ważniejsze jest wystąpienie Mario Draghiego oraz nowe projekcje makroekonomiczne. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro mocniejsze

Uspokojenie emocji wokół wyborów prezydenckich we Francji – w związku z najnowszymi sondażami – mogły przyczynić się do dzisiejszej aprecjacji euro.  Dziś jednak kluczowa może okazać się retoryka Mario Draghiego po posiedzeniu ECB. Rynek oczekuje sygnałów w sprawie odchodzenia przez bank od programu QE. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Tempo podwyżek

Chociaż piątkowe dane o sytuacji pracy w USA są niezwykle ważne z punktu widzenia decyzji podejmowanych przez FOMC, to jednak inwestorzy są już niemal przekonani o tym, że w marcu dojdzie do zacieśnienia polityki. Dla rynku ważniejsze okażą się zatem wiadomości napływające zza oceanu, mogące świadczyć o tym, że do kolejnej podwyżki mogłoby dojść już w czerwcu. Dziś średnia wartość USD/PLN osiągnęła 4,08.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce spokojnie

W dzisiejszym kalendarzu danych makroekonomicznych zabrakło krajowych danych. W mediach za to pojawiły się informacje na temat wtorkowego spotkania prezesa NBP z prezydentem Andrzejem Dudą, którego głównym tematem  były kwestie kredytów we frankach szwajcarskich. Adam Glapiński zaprezentował na nim parametry, które mogłyby skłonić banki do dobrowolnego przewalutowania kredytów. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 4,03.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt słaby

Czwartkowa sesja nie przynosi wyraźnej zmiany relacji w parze GBP/PLN i funt nadal pozostaje osłabiony – co może być wynikiem ostatnich wiadomości dotyczących Brexitu. Na dane z brytyjskiej gospodarki inwestorzy będą musieli poczekać do jutra, kiedy to opublikowane zostaną wyniki produkcji przemysłowej i bilans handlu zagranicznego. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.03.2017 14:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000