KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more
jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more

Słaba kondycja złotego (komentarz walutowy 15.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zaufanie, którym rynek walutowy obdarzył Donalda Trumpa umacnia dolara i wywołuje osłabienie walut rynków wschodzących. Wyprzedawany jest również złoty, któremu zabrakło wsparcia ze strony krajowej gospodarki.

 

Chwila przerwy

Sygnały wysyłane przez rynek walutowy w trakcie trwania wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych sugerowały, że zwycięstwo Donalda Trumpa wywoła dużą niepewność i poczucie zagrożenia wśród inwestorów. Tydzień po wyborach wiemy już, że tak się nie stało, a dolar umocnił się niesiony nadziejami wywołanymi programem gospodarczym prezydenta elekta. Dziś aprecjacja dolara została skorygowana, jednak amerykańska waluta pozostaje silna. Średni kurs euro osiągnął dziś wartość 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty pozostaje słaby

Dzisiejsza sesja obfitowała w dane dotyczące dynamiki PKB w krajach państw Europy, co pozwoliło oderwać wzrok od sytuacji za oceanem. Zrewidowany odczyt Produktu Krajowego Brutto za III kwartał w Strefie Euro był zgodny z oczekiwaniami. Pozycja euro została mimo to chwilowo zachwiana wyhamowaniem wzrostu niemieckiej gospodarki, gdzie wstępna dynamika przy prognozach 1,8%, wykazała wartość 1,5%. Uwadze nie umknęły również słabsze wyniki polskiego PKB, którego dynamika wyniosła 2,5% przy oczekiwaniach 2,9% i poprzedniego odczytu 3,1%. Taka koniunktura sprawiła, że średnia wartość euro wyniosła dziś 4,42 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy nie znikają

Zwycięstwo Donalda Trumpa, które podbudowuje siłę dolara, osłabia z kolei waluty rynków wschodzących. W wyniku czego nastąpiła wyprzedaż złotego. Podstawy rządzące tą reakcją mogą okazać się jednak niezbyt stabilne i gdy obawy związane z przyszłą polityką nowego prezydenta USA zaczną się uspokajać, kurs złotego powinien się ustabilizować. Dzisiejszy spadek kursu dolara okazał się nietrwały i w efekcie średni kurs USD wyniósł dziś 4,11 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spotkanie prezydentów

Mocna pozycja franka pogarsza nastroje polskich kredytobiorców. Kwestia wysokiego kursu szwajcarskiej waluty została poruszona na spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Szwajcarii Johanem Schneiderem, który jest otwarty na rozmowy w sprawie współpracy bankowej, ale też podkreśla niezależność banku szwajcarskiego. Prezydent Polski zaznaczył, że będzie również kontynuował rozmowy w tej sprawie z prezesem NBP oraz szefem KNF. Krajowe dane nie przyniosły wsparcia złotemu i średnia wartość CHF wyniosła dziś 4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Nastroje w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii trwają prace nad opuszczeniem struktur Unii Europejskiej. Wraz z nimi coraz silniej uwidacznia się rozłam wewnątrz tego kraju jaki wywołuje Brexit. Opublikowane dziś dane dotyczące inflacji rozczarowały inwestorów, a na temat słabszych odczytów wypowiedział się w parlamencie Mark Carney, szef BoE. Zaznaczył on również, że bank nie rozważa zmian w dotychczasowym programie. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,11 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

15.11.2016 15:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!