KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Piekło Europy

Nadchodzi piekło Europy. Czy dla kaprysu rozpadnie się strefa euro?

Zagłosowałem. Teraz zobaczymy jak będzie* - słowa Dantego, mieszkańca Włoch który oddał głos przeciwko reformom zaproponowanym przez premiera Matteo Renziego, napawają grozą. Zapewne w głowach wielu osób zrodziło ... Czytaj całość

Dzień Dziecka

Dzień dziecka – jak sprawić dziecku frajdę i nie zbankrutować?

Tablet, rower, smartfon - rodzice prześcigają się w pomysłach, mających wywołać uśmiech na twarzy dziecka, równocześnie wywołując w sobie obawy o stan środków na koncie. Czy można jeszcze uszczęśliwić pociechę ... Czytaj całość

Słaba kondycja złotego (komentarz walutowy 15.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zaufanie, którym rynek walutowy obdarzył Donalda Trumpa umacnia dolara i wywołuje osłabienie walut rynków wschodzących. Wyprzedawany jest również złoty, któremu zabrakło wsparcia ze strony krajowej gospodarki.

 

Chwila przerwy

Sygnały wysyłane przez rynek walutowy w trakcie trwania wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych sugerowały, że zwycięstwo Donalda Trumpa wywoła dużą niepewność i poczucie zagrożenia wśród inwestorów. Tydzień po wyborach wiemy już, że tak się nie stało, a dolar umocnił się niesiony nadziejami wywołanymi programem gospodarczym prezydenta elekta. Dziś aprecjacja dolara została skorygowana, jednak amerykańska waluta pozostaje silna. Średni kurs euro osiągnął dziś wartość 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty pozostaje słaby

Dzisiejsza sesja obfitowała w dane dotyczące dynamiki PKB w krajach państw Europy, co pozwoliło oderwać wzrok od sytuacji za oceanem. Zrewidowany odczyt Produktu Krajowego Brutto za III kwartał w Strefie Euro był zgodny z oczekiwaniami. Pozycja euro została mimo to chwilowo zachwiana wyhamowaniem wzrostu niemieckiej gospodarki, gdzie wstępna dynamika przy prognozach 1,8%, wykazała wartość 1,5%. Uwadze nie umknęły również słabsze wyniki polskiego PKB, którego dynamika wyniosła 2,5% przy oczekiwaniach 2,9% i poprzedniego odczytu 3,1%. Taka koniunktura sprawiła, że średnia wartość euro wyniosła dziś 4,42 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy nie znikają

Zwycięstwo Donalda Trumpa, które podbudowuje siłę dolara, osłabia z kolei waluty rynków wschodzących. W wyniku czego nastąpiła wyprzedaż złotego. Podstawy rządzące tą reakcją mogą okazać się jednak niezbyt stabilne i gdy obawy związane z przyszłą polityką nowego prezydenta USA zaczną się uspokajać, kurs złotego powinien się ustabilizować. Dzisiejszy spadek kursu dolara okazał się nietrwały i w efekcie średni kurs USD wyniósł dziś 4,11 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spotkanie prezydentów

Mocna pozycja franka pogarsza nastroje polskich kredytobiorców. Kwestia wysokiego kursu szwajcarskiej waluty została poruszona na spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Szwajcarii Johanem Schneiderem, który jest otwarty na rozmowy w sprawie współpracy bankowej, ale też podkreśla niezależność banku szwajcarskiego. Prezydent Polski zaznaczył, że będzie również kontynuował rozmowy w tej sprawie z prezesem NBP oraz szefem KNF. Krajowe dane nie przyniosły wsparcia złotemu i średnia wartość CHF wyniosła dziś 4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Nastroje w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii trwają prace nad opuszczeniem struktur Unii Europejskiej. Wraz z nimi coraz silniej uwidacznia się rozłam wewnątrz tego kraju jaki wywołuje Brexit. Opublikowane dziś dane dotyczące inflacji rozczarowały inwestorów, a na temat słabszych odczytów wypowiedział się w parlamencie Mark Carney, szef BoE. Zaznaczył on również, że bank nie rozważa zmian w dotychczasowym programie. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,11 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

15.11.2016 15:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000