KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, Read more
weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z Read more

Stabilizacja z silnym dolarem. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 21-25.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek walutowy zdaje się odzyskiwać równowagę po zwycięstwie Donalda Trumpa, ale nie oznacza to nagłego osłabienia dolara. Do środy sytuację na wykresach walut można było uznać za ustabilizowaną, jednak na dzień przed Świętem Dziękczynienia inwestorzy poznali kolejne, solidne dane z amerykańskiej gospodarki.

Dolar wyhamował

Kończący się tydzień zaczął się wyjątkowo spokojnie. Kalendarz danych makro nie wywoływał większych emocji wśród inwestorów, w związku z czym dolar wyciszał się po ostatnim, silnym wzroście. Przedstawione wskaźniki ze Strefy Euro nie zdołały znacząco wpłynąć na  kurs głównej pary walutowej, w przeciwieństwie do odczytów napływających z USA. Tuż przed Świętem Dziękczynienia mocne informacje o zamówieniach na dobra trwałe spowodowały ponowne umocnienie dolara. Na koniec tygodnia amerykańska waluta odnotowała korektę i dziś średni kurs euro osiągnął poziom 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty odpoczął od spadków

Uspokojenie atmosfery za oceanem podziałało budująco na sytuację polskiej waluty, która straciła w ostatnim czasie pod wpływem zwiększającej się awersji do ryzyka. Publikowane dane z Polski czy Strefy Euro nie znajdowały odzwierciedlenia na wykresie walutowym tej pary. Zmiana nastąpiła dopiero w środę, gdy inwestorzy poznali odczyty z USA. Oznacza to, że złoty wciąż pozostaje pod silnym działaniem globalnych nastrojów. Dziś średni kurs euro osiągnął poziom 4,41 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD mimo wszystko w formie

Wzrost wartości amerykańskiej waluty choć został wywołany czynnikami politycznymi, to jednak znajdował on również poparcie w danych gospodarczych oraz oczekiwaniach wobec polityki monetarnej Fed. Wbrew wcześniejszym prognozom, zwycięstwo Donalda Trumpa nie zmniejszyło szans na grudniową podwyżkę stóp procentowych, a wręcz umocniło oczekiwania. Inwestorzy zaczęli natomiast zastanawiać się nad scenariuszem polityki Rezerwy Federalnej na przyszły miesiąc – przedstawiciele banku milczą w tej kwestii. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,15 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy nie znikają

Również szwajcarska waluta zachowywała się spokojniej i jeszcze przed publikacją danych z USA jej średnia wartość spadła do 4,10 PLN. Następnie kurs franka odbił w górę, jednak nie zdołał powrócić do pozycji z poniedziałku. Para ta wciąż silnie reaguje na czynniki ogólnoświatowe, ale złoty ma także lokalne powody do obaw. Agencja Moody’s, która w styczniu wystawi ocenę ratingu Polski zauważyła, że ustawa emerytalna może stanowić zagrożenie dla gospodarki i finansów kraju. Dziś frank szwajcarski osiągnął średnią wartość 4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt szuka okazji

Spore wahania odnotowane zostały w tym tygodniu w kursie funta, który wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję do umocnienia pozycji. Pozytywnie zostało odebrane m.in. zwycięstwo Donalda Trumpa oraz informacje o mniejszym prawdopodobieństwie tzw. twardego Brexitu. Dzisiejsze dane zarówno z Polski, jak i Wielkiej Brytanii były zgodne z oczekiwaniami i nie wywołały silnej reakcji. Po południu nastąpił spadek funta, w wyniku którego średnia wartość tej waluty wyniosła dziś 5,17 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.11.2016 15:49
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000