KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor kulturalnie – maj 2018

W maju króluje Dania, z której miłośnicy ciekawych wydarzeń w zasadzie nie muszą wyjeżdżać do końca miesiąca. Na szczęście niedaleko stamtąd na belgijski Festiwal Jazzu a w przerwie można wyskoczyć Read more

Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą Read more

Tydzień pełen emocji. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 16.01-20.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kończący się tydzień przepełniony był emocjami. Rynek nerwowo reagował na wszelkie sygnały – a tych nie brakowało. W ostatnich dniach inwestorzy mogli zapoznać się ze stanowiskiem Theresy May w sprawie Brexitu oraz perspektywami banków centralnych rysowanymi słowami ich przedstawicieli. Nie milczał również Donald Trump.

 

Wiele emocji

Tydzień obfitował w publikacje ze Stanów Zjednoczonych, jednak nie oddziaływały one tak silnie na inwestorów, jak emocje wywołane słowami Donalda Trumpa. Oficjalnie obejmujący dziś stanowisko głowy państwa Republikanin zwrócił uwagę na zbyt silną wartość dolara, co rozczarowało inwestorów obierających go do tej pory jako czynnik pro-dolarowy. Niepewność wprowadziła również przewodnicząca Fed. W trakcie pierwszego wystąpienia jastrzębia retoryka Janet Yellen podbiła wycenę USD, jednak już następnego dnia spokojny ton przyniósł odwrotną reakcję. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,06.
EUR/USD

EUR, USD. euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Waga słów

Ważnych wydarzeń nie zabrakło również po europejskiej stronie, chociaż kalendarz makroekonomiczny był w tym przypadku znacznie skromniejszy. Duże znaczenie dla europejskiej waluty miało wtorkowe wystąpienie premier Wielkiej Brytanii. Theresa May utrzymała twarde stanowisko, ale zapowiedziała udział parlamentu w procesie opuszczania struktur UE. W czwartek inwestorzy skupili się na decyzji ECB oraz słowach jego prezesa. Mario Draghi poinformował, że niskie stopy procentowe mogą utrzymać się przez dłuższy czas, a także wyraził swoje obawy wobec presji inflacyjnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Od dziś Ameryka ma nowego prezydenta

Postawa Donalda Trumpa nadwyrężyła dolara w relacji z polską waluta i spowodowała, że w kulminacyjnym momencie jego wartość spadła do 4,06. Kolejne dni przyniosły nieznaczną korektę tego ruchu, na co wpłynęły takie czynniki jak: postawa Janet Yellen podczas środowego wystąpienia, decyzja ECB oraz solidny odczyt danych z USA. Kolejna wypowiedź prezes Fed okazała się już mniej jastrzębia i osłabiła kurs dolara. Dziś rynek zastanawia się czy w trakcie inauguracji Donald Trump nie wypowie słów, które mogłyby wpłynąć na kurs dolara. Średnia wartość tej waluty wyniosła dziś 4,10 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Pozycja franka unormowana

Relatywnie spokojnie prezentował się w minionym tygodniu kurs franka. Szwajcarska waluta odnotowała co prawda w środę spadek do wartości 4,05 PLN, ale ruch ten został wymazany. Publikowane w tym czasie dane z Polski, choć wypadały korzystnie, to jednak nie znajdowały odzwierciedlenia w notowaniach złotego, który pozostał pod wpływem globalnych nastrojów. Dziś średni kurs franka wyniósł 4,07 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Plan Theresy May

Kluczowym wydarzeniem dla funta było wtorkowe wystąpienie Theresy May. Wypowiedź premier Wielkiej Brytanii pozwoliła skorygować nieco kurs funta. Wzrost wartości brytyjskiej waluty nie był jednak związany z optymistycznym przyjęciem słów premier, a wynikał z faktu, że rynek spodziewał się takiej, a nie innej postawy. Theresa May zapowiedziała bowiem, że dostęp do wspólnego rynku UE nie będzie utrzymywany za wszelką cenę. Nie rozwiała również wątpliwości związanych z zamieszkującymi Wyspę imigrantami – mimo iż nie zamierza zamykać granic. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,03 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.01.2017 15:11
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000