KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Sylwester za granicą

Sylwester za granicą – gdzie warto spędzić?

Jeszcze nie jest za późno aby skorzystać z ofert sylwestra last minute. Biura podróży do ostatniej chwili walczą o klientów, kuszą rabatami i specjalnymi dodatkami. Może darmowy przelot? Albo apartament Read more
Split payment - vat kto powinien sie martwic na czym polega

Split payment – kto powinien się martwić?

Podatek od towarów i usług jest najważniejszym źródłem dochodów państwa. Nie dziwi więc fakt, że państwo chce zabezpieczyć wpływy z tego tytułu. A tymczasem nasz kraj znajduje się w czołówce Read more

Z Europy do USA. Podsumowanie tygodnia. (Komentarz walutowy 08-12.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo że w tym tygodniu nie zabrakło interesujących danych makroekonomicznych, to tak naprawdę pojawiły się one dopiero na dwa dni przed weekendem. Do tego czasu nastroje na rynku walutowym dyktowane były ostudzeniem emocji wokół wyborów we Francji i skierowaniem uwagi na politykę pieniężną Rezerwy Federalnej.

 

Ostudzenie emocji

Ostatnie dni przyniosły osłabienie euro w głównej parze walutowej, co wynikało z dwóch czynników. Pierwszym z nich był spodziewany wynik głosowania francuskich wyborców, drugim natomiast powracające pytanie o podwyżki stóp procentowych w USA. Kalendarz makro w pierwszej połowie tygodnia prezentował się spokojnie. Uwagę zwracały przede wszystkim wystąpienia przedstawicieli Fed. Interesujące dane zza oceanu zostały opublikowane tuż przed weekendem, a ich wynik mógł ostudzić apetyt, co do najbliższej decyzji FOMC i na koniec tygodnia euro powędrowało w górę. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Przewidywalność nie umocniła euro

Choć to ewentualne zwycięstwo eurosceptycznej Marine Le Pen stanowiło dla rynku czynnik ryzyka, to ogłoszenie wygranej w wyborach Emmanuela Macrona również nie wywołało euforii na wykresach walutowych. Taki wynik został bowiem wzięty pod uwagę przez inwestorów już po pierwszej turze. W tym tygodniu kalendarz dla strefy euro prezentował się skromnie. Ważne dane publikowane były natomiast w Niemczech. Dziś średni kurs EUR/PLN osiągnął wartość 4,21.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane zawodzą, a w czerwcu decyzja

Silniejsza pozycja dolara ujawniła się również w jego parze ze złotówką, jednak wciąż daleko mu do notowań prezentowanych w pierwszym kwartale. Wyciszenie emocji wokół francuskich wyborów sprawiło, że inwestorzy zaczęli zastanawiać się jaką decyzję podejmie FOMC podczas czerwcowego posiedzenia. Pod tym względem analizowane były nie tylko słowa płynące z ust przedstawicieli Rezerwy Federalnej, ale również dane, a te rozczarowały. Zrówno opublikowana w piątek inflacja konsumencka, jak i sprzedaż detaliczna wypadły poniżej oczekiwań, powodując spadek kursu USD/PLN, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,86.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja i ocena ratingowa

Ten tydzień przyniósł dobre wiadomości dla osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. W kulminacyjnym momencie waluta ta odnotowała spadek do wartości 3,83. W tym czasie krajowy kalendarz pozostawał pusty. Na odczyty trzeba było czekać do piątku. Finalna inflacja CPI w ujęciu rocznym przy prognozowanych 2% wzrosła do 3%. To jednak nie koniec emocji, ponieważ wieczorem ma zostać przedstawiona ocena ratingowa Polski wystawiona przez agencję Moody’s. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność funta

Wzrost wartości w parze z polską walutą odnotował funt, którego maximum sięgnęło 5,04. W ostatnich dniach nie zabrakło również danych z tego kraju. W “super czwartek” inwestorzy zapoznali się z decyzją BoE w sprawie stóp procentowych (pozostały one na dotychczasowym poziomie) oraz szeregiem odczytów dotyczących kondycji gospodarczej kraju. Pod koniec tygodnia GBP/PLN powędrował w dół i średnia wartość funta wyniosła dziś 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.05.2017 15:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000