KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump, Hillary Clinton

Dolar w obliczu wyborów prezydenckich. Można spodziewać się wahań kursów

Jeżeli wśród analityków i inwestorów znajdowały się osoby uważające, że wpływ wyborów prezydenckich na rynek finansowy będzie nieznaczny, to wydarzenia z ubiegłego tygodnia najprawdopodobniej przyczyniły się do zrewidowania Read more

Błąd w przelewie, zły numer konta

Błąd w przelewie – jak naprawić kosztowną pomyłkę?

Opłaty za mieszkanie, zakupy w Wielkiej Brytanii, wymiana walut w Ekantor.pl. Wszystko załatwisz niemalże jednym kliknięciem. Co jednak zrobić, gdy po zaakceptowaniu transakcji okaże się, że podałeś błędne dane? Read more

Dobry czas złotego. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 20-24.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był tydzień osłabionego dolara i wzmożonego apetytu na ryzyko. Tydzień rozważań nad retoryką Fed, nad realizacją planów Donalda Trumpa oraz nabierania dystansu do wyborów we Francji. Niestety, był to również tydzień naznaczony tragedią w Londynie.

 

Problemy dolara

Kondycja amerykańskiej waluty nie jest w ostatnim czasie najlepsza. Dolar traci na przewidywalności Rezerwy Federalnej, natomiast sygnały o możliwej wcześniejszej podwyżce w ECB podbijały dodatkowo wycenę euro. Pojawiły się również niepewności związane z realizacją przedwyborczych obietnic Donalda Trumpa. Z tego powodu inwestorzy szczególną uwagę skupili na głosowaniu w sprawie zastąpienia reformy “Obamacare”, które zostało w czwartek przełożone. Dziś średnia wartość kursu EUR/USD wyniosła 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Poprawa nastrojów

Można powiedzieć, że złoty powitał wiosnę w bardzo dobrym nastroju. Taka sytuacja wynikała m.in. z uspokojenia niepokojów związanych z ewentualnym zwycięstwem eurosceptycznej kandydatki do fotelu prezydenckiego we Francji. Poniedziałkowa, pierwsza debata telewizyjna korzystnie wpłynęła na waluty rynków wschodzących, z czego skorzystał również złoty. Z ważniejszych danych z Eurolandu w piątek napłynęły informacje odnośnie wstępnych indeksów PMI. Zarówno dla strefy usług jak i przemysłu wskaźniki te przewyższyły oczekiwania. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek również USD/PLN

Kończący się dziś tydzień to także słabość dolara wobec polskiej waluty. Wypowiedzi poszczególnych przedstawicieli Fed nie zdołały podsycić oczekiwań wobec trzech podwyżek jeszcze w tym roku. Opublikowane na koniec tygodnia dane dotyczące indeksów PMI również nie pomogły amerykańskiej walucie. Wstępny odczyt ze strefy przemysłu przy prognozach 54,9 wyniósł 53,4. Rozczarowaniem okazał się być również PMI dla usług. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,95 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

W krajowym kalendarzu makroekonomicznym nie znalazło się zbyt wiele danych. Uwagę zwrócił przede wszystkim protokół z ostatniego posiedzenia RPP, w którym pojawiło się nieco jastrzębich sygnałów. Niektórzy członkowie rady zauważyli bowiem, że jeżeli pojawi się silniejsza presja inflacyjna – podniesienie stóp jest niewykluczone. Oprócz raportu inwestorzy w ostatnich dniach zapoznali się również z odczytami dotyczącymi koniunktury konsumenckiej i i gospodarczej oraz stopy bezrobocia, która okazała się zgodna z przewidywaniami i wyniosła 8,5%. Dziś średni kurs pary CHF/PLN wyniósł 3,98.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Kilka dni przed Brexitem

Wielka Brytania w obliczu zamachu pozostała silna. Podobnie jak waluta tego kraju, która mimo że pozostaje relatywnie słaba, to w ostatnich dniach udało jej się nieznacznie odbudować pozycję, a to za sprawą solidnych odczytów dotyczących inflacji, które wzmagały apetyt na zacieśnienie polityki ze strony BoE. Bank może jednak zachowywać większą ostrożność w związku z zaplanowanym na 29. marca oficjalnym rozpoczęciem procedury opuszczenia struktur UE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,93 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.03.2017 15:18
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000