KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog-przelew-w-weekend jak zrobić przelew w weekend? Ekantor.pl

Przelew w weekend – co zrobić by szybko dotarł?

Dla wielu z nas weekend to nie tylko odpoczynek, ale również czas na uregulowanie spraw - również tych finansowych. Dla banków definicja weekendu kończy się jednak na pierwszej części, co Read more
Frank szwajcarski, CHF, ile kosztuje frank

Frank szwajcarski – ile kosztuje i kiedy najlepiej kupić CHF?

Był obietnicą spokojnej przyszłości. Miał ułatwić zdobycie wymarzonych “czterech kątów”, a w rzeczywistości przyniósł niepewność i problemy finansowe wielu Polakom. Mowa o franku szwajcarskim - wyjątkowo nieprzewidywalnej walucie. Read more

Słowa, decyzje, dane. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 12-16.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zmiany personalne w Białym Domu, słowa Mario Draghiego, dane makroekonomiczne – w ostatnich dniach wydarzeń i informacji było wiele. A wśród nich nie zabrakło rozczarowań.

 

Nowe otoczenie Trumpa

W ubiegłym tygodniu Donald Trump wprowadził cło na stal i aluminium, co budziło obawy o odwet ze strony UE. Ten się jednak nie pojawił, co nieco uspokoiło atmosferę. Okazało się jednak, że prezydent Stanów Zjednoczonych nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. I za pomocą tweeta wysłał w świat wiadomość o zdymisjonowaniu sekretarza stanu Rexa Tillersona oraz zastąpieniu go dotychczasowym szefem CIA – Mike’iem Pompeo, którego zdecydowana wizja polityki jest bliższa Trumpowi. Nowym doradcą ekonomicznym Trumpa został natomiast Larry Kudlow. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,23 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Inflacja na uwadze

W Eurolandzie tydzień zdaje się przebiegł spokojniej, ale nie sennie. Dawkę pobudzenia zagwarantował bowiem prezes Europejskiego Banku Centralnego. Mario Draghi podczas wystąpienia we Frankfurcie swoją ostrożną retoryką wywołał presję na euro. Danych ze strefy było w tym czasie jak na lekarstwo. Uwagę przykuwała przede wszystkim piątkowa inflacja konsumencka, która zaprezentowała się poniżej oczekiwań. Dynamika w skali roku wyniosła 1,1% a nie tak jak prognozowano 1,2%. W parze EUR/PLN nie bez znaczenia było również rozczarowanie inflacją w Polsce, które spowodowało osłabienie złotego. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera polityczna na pierwszym planie

W ostatnim czasie z USA napłynęło kilka interesujących odczytów. Co prawda nie są one odbierane w kontekście najbliższego posiedzenia Fed, ale tego na ile podwyżek zdecyduje się Rezerwa w 2018 roku. Można jednak odnieść wrażenie, że publikowane w tym tygodniu dane (choćby inflacja konsumencka) zostały przysłonięte przez atmosferę polityczną wokół Donalda Trumpa. W dodatku nie można wykluczyć, że w Białym Domu dojdzie do kolejnych przetasowań. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,42 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce rozczarowanie

To był interesujący tydzień również pod względem informacji krajowych. Najwięcej zaskoczenia – i to takiego, które trzeba nazwać rozczarowaniem – wywołała czwartkowa inflacja CPI. Dynamika cen w Polsce odnotowała spadek i to większy niż by się tego spodziewano. W piątek zaprezentowane zostały natomiast dane z rynku pracy. Zatrudnienie wypadło zgodnie z prognozami, poniżej zaprezentowały się płace. Mimo to dynamika wynagrodzeń w Polsce w porównaniu do ubiegłego roku była o 6,8% wyższa. Frank poznał z kolei decyzję SNB w sprawie stóp – zgodnie z oczekiwaniami pozostały niezmienne. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 3,60 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Emocje na linii Wielka Brytania-Rosja

Polityczną wiadomością tygodnia w Wielkiej Brytanii była decyzja o wydaleniu z kraju 23 rosyjskich dyplomatów, co było reakcją na próbę zabójstwa byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala przebywającego na Wyspach. Choć znaczenie tej informacji w świecie politycznym jest bezapelacyjne to jednak dla funta może być drugorzędne. W ostatnich dniach zabrakło jednak danych w kalendarzu. Na te będzie trzeba poczekać do przyszłego tygodnia. Wtedy też odbędzie się posiedzenie BoE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,77 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.03.2018 14:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000