KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump, Trump, USA, ciekawostki, Ekantor.pl

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą

Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się Read more
Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy Read more

Komentarz walutowy 01.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nadchodzący tydzień będzie wypełniony interesującymi odczytami, które mogą ożywić rynek walutowy. Na sprzyjające dane czeka, osłabiony piątkowym odczytem PKB, dolar. Dziś publikowane są dane dotyczące PMI w Europie i USA, jednak kluczowy dla inwestorów okaże się indeks ISM dla przemysłu Stanów Zjednoczonych.

 

Dolar coraz słabszy
Ostatnie dni nie były korzystne dla amerykańskiej waluty, która odnotowała silny spadek względem euro, co było wynikiem niekorzystnych danych dotyczących wstępnego PKB, a także brakiem decyzji Fed w sprawie podwyżki stóp procentowych. Skorygowało to utrzymującą się w ostatnim czasie dobrą passę USD. W tym tygodniu na tą parę czeka kilka interesujących odczytów, m.in. dzisiejszy indeks ISM oraz piątkowe dane z rynku pracy USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,11 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

PLN silny mimo danych z Polski
Niekorzystne dane zza oceanu wsparły waluty rynków wschodzących, z czego skorzystał złoty w parze z euro. Dzisiejsze odczyty dotyczące indeksu PMI dla przemysłu w Polsce okazały się nieco słabsze od prognozowanych, jednak nie zdołały one mocno zaszkodzić polskiej walucie, która pozostaje pod silnym wpływem globalnych nastrojów. Taka koniunktura sprawiła, że średnia wartość euro wyniosła dziś 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

USD czeka na dobre wieści
Deprecjacja dolara wywołana informacjami dotyczącymi PKB oraz decyzją Fed wyraźnie uwidoczniła się w parze z PLN i w piątek w kulminacyjnym momencie osiągnęła poziom 3,88. Dziś sytuacja została ustabilizowana z korzyścią dla złotego. W najbliższych dniach duże znaczenie dla dystansu w tej parze będą mieć dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy.  Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,89 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank znów na szczycie
Zeszłotygodniowe osłabienie franka przeszło już do historii. Mimo, że w Szwajcarii – w związku z obchodzonym dziś świętem narodowym – jest dzień wolny od pracy to CHF nie traci na sile. Na kurs polskiej waluty mogą jednak wpływać czynniki lokalne, takie jak niepewność co do dalszych losów ustawy kredytowej oraz zaaprobowana przez polski rząd decyzja o obniżeniu wieku emerytalnego. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt przed decyzją BoE
Panujące na rynku walutowym nastroje nie sprzyjają funtowi. Dzisiejsza sytuacja tej waluty może być spowodowana wyczekiwaniem na czwartkową decyzję BoE w sprawie stóp procentowych. Czynnikiem deprecjonującymi brytyjską walutę okazał się również gorszy od prognozowanego indeks PMI oraz wizja możliwego opóźnienia negocjacji z UE w sprawie opuszczenia struktur wspólnoty. Dziś funt osiągnął średnią wartość 5,14 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.08.2016 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000