KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi Read more
Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more

Komentarz walutowy 02.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek okazał się optymistyczny dla polskiej waluty, której notowania wzrosły wraz ze zmniejszeniem się ryzyka dotyczącego przewalutowania kredytów we frankach. Podpisana przez prezydenta ustawa kredytowa wsparła dziś notowania złotego względem euro, dolara, franka i funta.

 

Dolar czeka na reakcję Fed
Opublikowany wczoraj indeks ISM dla przemysłu w USA był słabszy od prognozowanego, co pozwoliło ustabilizować pozycję euro w tej parze. Niesprzyjające okazały się również słowa Roberta Kapelana podczas dzisiejszego posiedzenia Fed, według których podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych powinny być stopniowe. Mimo, że spadło już krótkoterminowe ryzyko dla amerykańskiej gospodarki, to jednak inwestorzy nie spodziewają się zmiany polityki pieniężnej ze strony Fed przed końcem tego roku. Takie nastroje rynkowe spowodowały, że średnia wartość euro wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Decyzja w sprawie ustawy kredytowej
Indeks PMI dla polski okazał się słabszy od oczekiwań, jednak nie zdołał on zaszkodzić pozycji złotego, który w ostatnich dniach znajduje się w korzystnej koniunkturze. Dzisiejszy spadek ryzyka związanego z ustawą kredytową zapewnił silną aprecjację PLN również w parze z euro. Według prezesa NBP Adama Glapińskiego kredyty walutowe, choć mocno obciążą banki, to jednak nie stanowią zagrożenia dla funkcjonowania całego systemu. Wobec powyższego średnia wartość EUR wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

USD zmniejsza dystans
Brak perspektyw w kwestii zmiany polityki pieniężnej ze strony Fed nie wpływa korzystnie na dolara, który dziś zmniejszył dystans w parze ze złotówką. Przyczyną takiego zachowania była najprawdopodobniej podpisana przez prezydenta ustawa kredytowa. Poznane dziś dane dotyczące dochodów Amerykanów były słabsze od oczekiwanych, natomiast wydatki zaskoczyły na plus. Nie pozwoliło to jednak zniwelować wzrostu notowań złotówki i średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,85 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Ustawa wpiera PLN
Uznawana za czynnik ryzyka, planowana pomoc dla polskich kredytobiorców, okazała się być elementem wspierającym złotego. Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa ma być korzystna dla frankowiczów nawet w perspektywie długofalowej, a dodatkowo nie nadwyręży ona polskiego systemu bankowego. Taka perspektywa uspokoiła nastroje wśród inwestorów i spowodowała, że notowania franka spadły dziś do średniego poziomu 3,99PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Skutki Brexitu
Kolejne odczyty dotyczące kondycji gospodarki Wielkiej Brytanii po Brexicie nie okazują się korzystne dla funta. Dodatkowo zwiększają się oczekiwania wobec czwartkowego posiedzenia BoE, na której ma zostać podjęta decyzja w sprawie stóp procentowych. Nie należy się zatem spodziewać tendencji wzrostowej brytyjskiej waluty w najbliższych dniach. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,11 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, kurs złotego, kurs funta, złoty, funt

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.08.2016 15:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!