KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mario Draghi, prezes ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Mario Draghi – kim naprawdę jest prezes ECB?

Uwikłany w skandale finansowe opiewające na miliardy euro, zachował stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego przez całą kadencję oraz obronił pozycję jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Draghi to zdecydowanie nietuzinkowa Read more

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more

Komentarz walutowy 07.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek na rynku walutowym to dzień, w którym główne pary walutowe stabilizowały swoje poziomy po przedświątecznym odczycie danych z Amerykańskiego rynku pracy. Ponieważ nie było zaplanowanych bardziej istotnych publikacji makroekonomicznych, dzisiejsza sesja należała do spokojnych.

Frank zależny od dolara

Słabe dane ze Stanów Zjednoczonych wpłynęły korzystnie na obniżenie wartości franka szwajcarskiego. Jeśli Komitet Rezerw Federalnych w związku z gorszymi, niż się spodziewano, informacjami z rynku pracy zdecyduje się na zmiany w polityce monetarnej to za sprawą umocnienia się dolara jest bardzo możliwe, że kurs franka spadnie do 3,80PLN. Wpływ dolara może być większy na szwajcarską walutę niż jej reakcja na obniżone w marcu stopy procentowe. Rynek niestety bardzo wolno dostosowuje się do tych zmian. Poświąteczny kurs CHF/PLN był stabilny, przez krótki czas utrzymywała się obniżka zainicjowana napływem gorszych danych z USA. Dziś rynek wyceniał franka na 3,88PLN.

Problemy Grecji determinują wartość euro

Gorsze dane z Ameryki niestety tylko na chwilę przybliżyły kurs EUR/PLN do poziomu 4,05. Istotnym wydarzeniem wpływającym na ten parytet jest mijający za dwa dni termin spłaty zobowiązań Grecji wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wartość raty wynosi 430 mln euro. Czy zeszłotygodniowe pogłoski o niezapłaceniu MFW potwierdzą się, przekonamy się w czwartek. Wydarzenia związane z greckimi problemami będą miały w najbliższych dniach największe oddziaływanie na notowania euro. Dziś poznaliśmy finalną wartość indeksu PMI dla sektora usługowego w Strefie Euro wyniósł on do 54,2 pkt  w marcu wobec 53,7 pkt miesiąc wcześniej. Odczyt ten miał wpływ na parę EUR/PLN. Euro utrzymywało się od początku sesji średnio na poziomie 4,06, natomiast po publikacji powyższych danych trzeba było już za niego zapłacić 4,05PLN.

Podwyżka stóp procentowych bardziej prawdopodobna we wrześniu

Piątkowy wzrost do poziomu 1,11 na parze EUR/USD przyjmuje tendencję spadkową. W dniu dzisiejszym dolar był już za 1,0837 euro. Dużo gorsze dane z rynku pracy spowodowały oddalenie się podwyższenia stóp procentowych z czerwca na wrzesień. Fed raczej poczeka na kolejne dane z II kwartału 2015, które w zestawieniu z piątkowymi będą dawały lepszy obraz sytuacji w sektorze zatrudnienia w Ameryce. Przyczyn tak złego wyniku (przypomnijmy 126 tys. w stosunku do prognozowanych 250 tys.) możemy się doszukiwać w licznych zwolnieniach w branży wydobywczej oraz srogiej zimie, która w tym roku była utrudnieniem dla wielu przedsiębiorców w USA.

PLN wraca do piątkowego poziomu

Wartości złotówki wraca do poziomu sprzed świąt. W dalszym ciągu jest ona mocna i ma tendencje do utrzymania się na takim poziomie. Po piątkowym odczycie para USD/PLN zanotowała spadek do poziomu 3,68. Dziś za dolara średnio trzeba było zapłacić 3,74PLN. Jutro wieczorem odbędzie się posiedzenie Fed. Protokół sporządzony na nim może dostarczyć rynkowi walutowemu wielu cennych wskazówek co do dalszych planów Komitetu, które m.in. mogą spowodować wahania na parze USD/PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.04.2015 16:11
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000