KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl, wtyczka, WordPress

Wtyczka Ekantor.pl na platformie WordPress

Szybki i bezproblemowy przepływ informacji jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym, że użytkownik sieci chętniej korzysta i wraca na daną stronę internetową. Dlatego chcąc pomóc budować pozytywne relacje Read more
Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem Read more

Dzień indeksów PMI (komentarz walutowy 3.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowy odczyt indeksów PMI dla przemysłu zdecydowanie umocnił brytyjską walutę. Wzrost również zanotował dolar. Krajowa waluta natomiast umocniła się dziś wobec franka szwajcarskiego i euro.

Para EUR/USD zbliża się do parytetu

Początek roku okazuje się bardzo łaskawy dla dolara. Mimo wcześniejszych prognoz wielu analityków, którzy uważali, że osłabi się on wobec euro po wygranej w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa. Jak widzimy tak się nie stało. Para EUR/USD kieruje się w stronę parytetu (1,00). Jeśli dzisiejsze dane makro dotyczące indeksu ISM i PMI dla przemysłu okażą się zgodne lub lepsze od prognoz może się to stać jeszcze bardziej realne. Dzisiejszy średni kurs EUR/USD wyniósł 1,03 USD.

EUR/USD

Źródło: Bankier.pl

Osłabienie euro

Wtorkowa sesja przyniosła niewielkie umocnienie naszej waluty wobec euro. Kurs z poziomu 4,41 dotarł poniżej wartości 4,39. Wydaje się, że inwestorzy dopiero dziś mocniej zareagowali na wczorajsze pozytywne dane dotyczące indeksu PMI dla przemysłu. Najważniejszym i wręcz kluczowym wydarzeniem dla rynków finansowych będzie przyszłotygodniowa publikacja raportów agencji ratingowych, która zapewne będzie miała również wpływ na kurs złotego. Dzisiejsza średnia wartość euro wyniosła 4,39 PLN.

EUR/PLN

Źródło: Bankier.pl

Dolar droższy niż euro?

Dolar korzysta z pozytywnych nastrojów na rynku i umacnia się wobec większości walut. Na parze USD/PLN zaobserwować możemy wzrost do poziomu 4,23. Jeśli taka tendencja utrzyma się, a dane makro, które mamy zaplanowane na ten tydzień będą sprzyjające możemy prognozować, że kurs zbliży się do tego, który aktualnie obserwujemy na parze z euro. Wszystko zależy również od tego jak będą postępowały banki centralne (FED i EBC) oraz od sytuacji gospodarczej tych państw. Dzisiejsza średnia wartość dolara wyniosła 4,23 PLN.

USD/PLN

Źródło: Bankier.pl

Niewielkie osłabienie franka

Wahania na parze CHF/PLN będą styczniowym standardem. Szwajcarska waluta jak już zdążyliśmy zauważyć jest bardzo czuła zarówno na wydarzenia światowe, jak i lokalne. Opublikowany podczas dzisiejszej sesji indeks PMI dla przemysłu w Szwajcarii wykazał lekki spadek aktywności w tym sektorze, co przyczyniło się do osłabienie franka wobec złotego. Dzisiejszy średni kurs CHF/PLN wyniósł 4,10 PLN.

CHF/PLN

Źródło: Bankier.pl

Sektor przemysłowy ciągnie funta w górę

Opublikowany dziś indeks PMI dla przemysłu z Wielkiej Brytanii okazał się dużo lepszy od prognoz. Spowodowało to wzrost wartości funta wobec złotego. Był to najwyższy wynik od ponad dwóch lat, co można interpretować, jako ogólną poprawę sytuacji w tym sektorze. Dzisiejszy średni kurs GBP wyniósł 5,18 PLN.

GBP/PLN

Źródło: Bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

03.01.2017 15:38
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000