KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak ... Czytaj całość
Problemy banków

Banki podniosły opłaty. Teraz zwrócą pieniądze?

Wraz z początkiem roku szereg banków zaczął informować o zmianach w dotychczasowych tabelach opłat i prowizji. Sposób komunikacji mógł jednak budzić wątpliwości klientów. Jak się okazuje wątpliwości w tej kwestii ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 07.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Jeżeli rynek walutowy czekał na silny argument uzasadniający powściągliwość Rezerwy Federalnej, to wczoraj go otrzymał. Raport IMS dla usług okazał się znacznie słabszy od oczekiwań, a to oddaliło perspektywę zacieśniania polityki pieniężnej we wrześniu. Natomiast RPP zdecydowała dziś o pozostawieniu stóp procentowych w Polsce na dotychczasowym poziomie.

 

Słabe dane z USA

Przedstawiony indeks ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych, przy prognozach na poziomie 55, wyniósł 51,4. Taki wynik skutecznie ostudził oczekiwania wobec wrześniowej podwyżki stóp procentowych i zaowocował aprecjacją euro. Dziś relacja w głównej parze walutowej ustabilizowała się, co świadczy o tym, że wciąż utrzymują się nadzieje na zacieśnienie polityki pieniężnej przez Fed w grudniu. Dzisiejsze dane o produkcji przemysłowej w Niemczech wypadły niekorzystnie, ale nie zaszkodziły one znacząco EUR, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty potrzebuje wsparcia

Silniejszej korekcie złotego w parze z euro brakuje paliwa w postaci silnych danych płynących ze strony krajowej gospodarki. W związku z powyższym pozostaje on pod silnym wpływem światowych nastrojów, które zmieniają się wraz z kolejnymi publikacjami z USA oraz piątkowej oceny wiarygodności Polski wystawionej przez agencję ratingową Moody’s. Dzisiejsza informacja o pozostawieniu stóp procentowych przez RPP na dotychczasowym poziomie 1,5%, była zgodna z przewidywaniami i nie wpłynęła na zmianę kursu EUR, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar wyhamował spadek

Słabe dane ze Stanów Zjednoczonych wsparły wczoraj waluty rynków wschodzących, na czym skorzystał również złoty. Dzisiejsze wyciszenie emocji w tej parze świadczy jednak o tym, że niekorzystne odczyty nie wykluczyły grudniowych podwyżek stóp procentowych w USA. Inwestorzy skierują więc dziś swoją uwagę na Beżową Księgę, czyli na raport dotyczący bieżącej sytuacji amerykańskiej gospodarki i ewentualnych zamierzeń Fed. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła poziom 3,84 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Spokojna atmosfera panuje dziś w parze CHF/PLN, która wyraźnie oczekuje na piątkową ocenę agencji ratingowej Moody’s. Dzisiejsza decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie, była zgodna z oczekiwaniami i nie wpłynęła na tor, którym podąża polska waluta. Perspektywa luzowania polityki pieniężnej nie znikła jednak całkowicie i możliwe, że jej widmo znów pojawi się w pierwszym kwartale 2017. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek funta

Dzisiejsza sesja nie oszczędza funta, który odreagowuje ostatnią aprecjację. Również dane napływające z Wielkiej Brytanii nie są tak optymistyczne, jak wcześniejsze odczyty, a brytyjska waluta pozostaje wyjątkowo wrażliwa na wszelkie informacje, mówiące o kondycji gospodarczej kraju po podjęciu decyzji o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej. Takie zachowanie pokazuje jak wielka jest niepewność inwestorów wobec GBP, którego średnia wartość spadła dziś do poziomu 5,14 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.09.2016 15:00
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000