KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

paliwo, ceny paliw, wzrost cen paliw, litr paliwa, ustawa, rząd, Polska, Ekantor.pl

10 groszy na litrze paliwa i płatne strefy w miastach – ustawa przyjęta przez Sejm

Sejm przegłosował ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która umożliwia wprowadzenie tzw. "opłaty emisyjnej" w wysokości 10 groszy na każdym litrze paliwa. Dodatkowo przewiduje tworzenie w miastach płatnych stref czystego transportu. Pozostaje Read more
Dane klientów bankowych

Dane klientów banków i informacje o rachunkach trafiły na sprzedaż

Idea Bank, mBank, Credit Agricole i ING Bank Śląski - jeżeli posiadasz rachunek, w którymś z tych banków to niestety informacje o Tobie i Twoim koncie mogły trafić do sieci. Read more

Komentarz walutowy 11.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Brak znaczących odczytów w kalendarzu marko sprawił, że rynki pozostały dziś pod wpływem piątkowych danych z USA. Pozytywne zaskoczenie w sektorze zatrudnienia poprawiło nastroje inwestorów i zwiększyło apetyt na ryzyko, z czego skorzystała polska waluta. Dziś GUS zaprezentował dane dotyczące inflacji CPI, które okazały się być zgodne z prognozami.

 

Optymistyczne nastoje wzmacniają dolara
Opublikowane w piątek dane, dotyczące rynku pracy w Stanach Zjednoczonych, pokazały że kondycja amerykańskiej gospodarki jest stabilna, a to z kolei przyczyniło się do wzrostu notowań dolara. Pobudziły one również oczekiwania wobec podwyżki stóp procentowych, jednak optymistyczne dane nie są wystarczającym powodem do reakcji ze strony Fed. Z tego powodu uwaga inwestorów skierowana będzie na, odbywające się w tym tygodniu przemówienia członków banku centralnego USA. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10USD.
EUR/USD

euro, dolar, kurs dolara, kurs euro, EUR, USD

Źródło: biznes.pl

Oczekiwanie na ocenę ratingu
Z informacji napływających zza oceanu, w pierwszym odruchu, skorzystała również polska waluta, która pod koniec piątkowej sesji umocniła się względem euro. Rosnący wśród inwestorów apetyt na ryzyko, nie zdołał się jednak dziś utrzymać, na co może mieć wpływ atmosfera wyczekiwania związana z ogłoszeniem ratingu Polski, który zostanie przedstawiony 15 lipca przez agencję Fitch. Opublikowane przez GUS informacje o inflacji CPI nie zaskoczyły i w ujęciu rocznym osiągnęły -0,8%. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,42 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty, kurs euro, EUR, PLN

Źródło: biznes.pl

Stabilizacja PLN
Sytuację w parze USD/PLN można uznać za unormowaną. Piątkowe dane utwierdziły inwestorów w tym, że dolar może stać się dla nich bezpieczną alternatywą, ale równocześnie stały się bodźcem, pobudzającym zdolność do ryzyka, przez co wzmocniły pozycję walut rynków wschodzących. W najbliższych dniach kluczowa dla notowań w tej parze okaże się wycena ratingu Polski oraz ewentualne prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych przez Fed, którą skutecznie hamuje brak odpowiedzi na pytania związane z Brexitem. Średnia wartość dolara osiągnęła dziś poziom 3,99 PLN.
USD/PLN

dolar, złotówka, USD, PLN, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank wciąż powyżej 4,00
Po piątkowej publikacji, skłonność do inwestowania w ryzykowne waluty, uwidoczniła się w parze z frankiem szwajcarskim, który mimo spadku nie zdołał pokonać psychologicznej granicy 4,00. Dziś widoczne jest odbicie notowań CHF, za co odpowiedzialne są nie tylko czynniki globalne, ale również niepewność związana z ustawą kredytową. W związku z powyższym średnia wartość franka osiągnęła poziom 4,07 PLN
CHF/PLN

chf, pln, złoty, frank szwajcarski, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Chwila przerwy
Chociaż od 23 czerwca, zmian zachodzących w parze z funtem, nie można uznać za trwałe, to od kilku dni można zaobserwować zatrzymanie pewnej tendencji spadkowej, ciążącej nad tą walutą. Korzystnie na jej kurs mogły wpłynąć, docierające z Wielkiej Brytanii informacje, na temat rezygnacji jednej z kandydatek na stanowisko premiera. Zwiększa to prawdopodobieństwo wygranej Theresy May, będącej zwolenniczką prowadzenia negocjacji z UE. Dziś średnia wartość GBP zatrzymała się na 5,18 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, kurs funta, złoty

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.07.2016 15:56
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000