KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more
oszczedzanie

600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. Read more

Komentarz walutowy 13.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia na rynku finansowym nie przyniósł wielu zmian. Polska waluta utrzymała swoją pozycję tylko wobec euro natomiast w dalszym ciągu traciła na wartości w stosunku do dolara i franka. Kluczowa dla wszystkich par walutowych ma być środa, ponieważ wtedy odbędą się: posiedzenie RPP oraz EBC. Nie zabraknie również ważnych odczytów makro dla USA.

Złotówka silniejsza od euro

Utrzymujący się na granicy 4 zł kurs pary EUR/PLN wprowadził na rynku spore zamieszanie. Za sprawą europejskiego program luzowania ilościowego (QE) euro traci mocno na wartości. Takie działania Europejskiego Banku Centralnego mają na celu walkę z deflacją. Szef EBC Mario Draghi nie przewidział jednak tego, że dodatkowym balastem dla wspólnej waluty okazuje się nierozwiązany problem z Grecją, która lekkomyślnie podchodzi do przygotowania planu reform gospodarczych w swoim kraju. Również trwający od wielu miesięcy konflikt na Ukrainie osłabia wartość EUR. Mimo, że działania programu QE nie były wymierzone w kurs walutowy, to „obrywa” on dość mocno rykoszetem. Zmiany na tej parze walutowej mogą się dokonać po środowym posiedzeniu RPP, która mimo iż nie przewiduje większych zmian w polityce monetarnej, być może ugnie się pod naciskiem ze strony inwestorów zwracających uwagę na problem przewartościowanego złotego. W dniu dzisiejszym rynek wycenił euro średnio na 4,01 PLN.

Wartość dolara w dalszym ciągu rośnie

Notowania EUR/USD na początku nowego tygodnia wahały się w granicy 1,05. Zeszłotygodniowy raport z posiedzenia Fedu, choć niejednoznaczny spowodował umocnienie się dolara. Taki stan wynika również z niekorzystnych informacji napływających z Aten. Grecka gospodarka w dalszym ciągu stoi na skraju bankructwa, a rząd do tej pory nie poczynił większych starań aby to zmienić. Nie widać końca trwających negocjacji z UE. Środa również będzie ważna dla strefy euro, ponieważ poznamy decyzję EBC o ewentualnych zmianach w wysokości stóp procentowych. Oprócz szeregu danych makroekonomicznych dla USA, poznamy w tym tygodniu zapiski z tzw. Beżowej Księgi. Jest to publikowany osiem razy do roku raport dotyczący bieżącej sytuacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych oraz prognoz odnośnie najbliższych decyzji Fed.

Złotówka słabsza od dolara

Dzisiejsze notowanie USD/PLN osiągnęło poziom 3,81. Złotówka znacznie osłabiła się wobec amerykańskiej waluty. Widzimy tutaj odwrotną sytuację niż na parze EUR/PLN. W dalszym ciągu kurs dolara i złotówki był uzależniony od czynników napływających z szerokiego rynku. Wydarzenia lokalne (z Polski) nie miały widocznego wpływu na relacje tych dwóch walut. Ten tydzień powinien przynieść zmiany za sprawą wielu publikacji makroekonomicznych zarówno dla USA jak i naszego kraju.

CHF nadal mocny

Prawie trzy miesiące rynek dochodzi do siebie po decyzji Szwajcarskiego Banku Centralnego o zaprzestaniu utrzymywania franka na stałym poziomie. Przełomowe mogą się okazać przyszłotygodniowe dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego. Szwajcarscy eksporterzy najbardziej tracą na przewartościowanym CHF i to oni mogą wywrzeć największą presje na SNB. W dniu dzisiejszym rynek wycenił franka średnio na 3,86 PLN.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.04.2015 16:03
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000