KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more
Praca

Kondycja rynku pracy problemem pracodawców

Rekordowo niska stopa bezrobocia, coraz większa ilość zatrudnionych osób i wzrost płac - takie informacje na temat sytuacji na polskim rynku pracy cieszą, jednak nie wszystkich. Coraz lepsze dane pogłębiają Read more

Komentarz walutowy 13.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zachowanie głównej pary walutowej podczas dzisiejszej sesji wskazuje na uspokojenie nastrojów na rynku walutowym. Mimo, że perspektywa wrześniowych podwyżek stóp procentowych w USA ponownie się oddaliła, to wciąż nie opadają oczekiwania względem Fed na zacieśnianie polityki w grudniu.

 

Kolejne zmiany

Przed zaplanowanym na 21 września posiedzeniem FOMC, słowa poszczególnych członków Rezerwy Federalnej okazują się mieć kluczowe znaczenie dla inwestorów. Po piątkowym wystąpieniu szefa Fed z Bostonu prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych w tym miesiącu wzrosło, jednak wczorajsze słowa Lael Brainard znacznie ostudziły zapał rynku. Nie zaszkodziło to jednak dolarowi, którego notowania utrzymują się w związku z możliwością zacieśniania polityki jeszcze w grudniu tego roku. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Utrzymanie pozycji euro

Brak aktualizacji ze strony agencji Moody’s nie zdołał wczoraj zatrzymać aprecjacji europejskiej waluty, której udaje się utrzymać pozycję w związku z oddalającą się perspektywą podwyżek stóp procentowych w USA. Opublikowany dziś w Niemczech indeks instytutu ZEW pozostał na dotychczasowym poziomie, mimo że rynek spodziewał się wzrostu do wartości 2,5. Dane napływające z Polski również nie były zachwycające. Inflacja bazowa, co prawda okazała się zgodna z wcześniejszymi prognozami, ale rozczarował bilans płatniczy za lipiec. W wyniku takiej koniunktury średni kurs euro wyniósł dziś 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane znów będą najważniejsze

Wydawać by się mogło, że spokojny ton wypowiedzi Leal Brainard powinien osłabić dolara. Członkini Fed zaznaczyła, że nie chwilę obecną nie widzi potrzeby zacieśniania polityki przez Fed, a kluczowe dla dalszych decyzji okażą się najbliższe publikacje. Amerykańska waluta w parze ze złotówką radzi sobie jednak dziś całkiem dobrze, co może być związane z niewygasającymi oczekiwaniami wobec grudniowych podwyżek. Uwaga inwestorów w najbliższych dniach skupi się więc na odczytach z USA oraz wyborach prezydenckich, których rozstrzygnięcie już w listopadzie. Średnia wartość USD wyniosła dziś 3,87 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank nie odpuszcza

Nerwowość wobec dalszej polityki monetarnej banków centralnych uwidacznia się w notowaniach złotówki i franka szwajcarskiego. Wczorajszy wzrost oczekiwań wobec działań ze strony Fed zainicjował silny wzrost franka. Dziś, mimo mieszanych danych na temat krajowej gospodarki, udało się powstrzymać wczorajszą aprecjację franka, którego średnia wartość wyniosła dziś  3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt przegapił okazję

Dzisiejsze odczyty z Wielkiej Brytanii wypadły nieco słabiej od oczekiwań i funtowi nie udało się skorzystać z okazji do kolejnych wzrostów. Dziś jego notowania ponownie powędrowały w dół. Dla brytyjskiej waluty ważne okażą się jutrzejsze dane z rynku pracy, a także zaplanowana na czwartek publikacja sprzedaży detalicznej. Odczyty mogą bowiem wpłynąć na dalsze decyzje Banku Anglii w sprawie luzowania polityki. Dziś średni kurs funta wyniósł 5,12 PLN.
GBP/PLN

GBP-PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.09.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000