KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie ... Czytaj całość
Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Kantory internetowe istnieją już od kilku lat i dla wielu posiadaczy kredytów walutowych okazały się strzałem w dziesiątkę, umożliwiającym zaoszczędzenie bardzo dużych sum. Z kantorów internetowych korzystają również przedsiębiorcy, podobnie ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 14.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Straty, zyski, stabilizacja… Zawieranie transakcji na rynku walutowym wymusza na jej uczestnikach wykazywanie się cierpliwością i skupieniem. Tylko Ci najbardziej wytrwali mają szansę się wzbogacić. Gdy sesje przebiegają tak jak dziś liczy się również chęć odrobiny ryzyka. Największe wahania zostały dziś zanotowane na parach EUR/USD oraz USD/PLN.

 

Inflacja CPI kluczowa dla dolara

 
Przedstawiciele Fedu, w co raz większym gronie opowiadają się za odsunięciem terminu podwyżki stóp procentowych na przyszły rok. Powoduje to zamieszanie wśród uczestników rynku, którzy nie wiedzą, na co się nastawić. Jak na razie para EUR/USD zaliczyła dziś wzrost do 1,1423 który stanowi nowe maximum, kolejna poprzeczka jest zawieszona powyżej 1,1570. Jeśli jutrzejsza publikacja wskaźnika CPI dla USA okaże się lepsza od oczekiwań będzie to sygnał do umocnienia się dolara. Dzisiejsza sesja charakteryzowała się w dalszym ciągu tendencją wzrostową, w związku z która dolar został średnio wyceniony na 1,14 EUR.

Powolny wzrost europejskiej waluty

 
Początek sesji na parze EUR/PLN przyniósł łagodne wahania. Euro wyszło lekko ponad 4,23. Zmiany na tym parytecie będą prawdopodobnie szły w kierunku osłabienia się złotówki. Na rynku walutowym cały czas podtrzymywana jest negatywna atmosfera w związku z lękiem o kondycję gospodarki w Chinach. Najbardziej ucierpią na tym waluty rynków wschodzących. Dziś może się jednak pojawić jeszcze szansa na umocnienie PLN. O godzinie 14 zostanie opublikowany przez NBP bilans płatniczy. Jeśli deficyt obrotów bieżących zmniejszy się, to jest bardzo możliwe, że para EUR/PLN lokalnie zejdzie do poziomu 4,2220-4,2250 zwłaszcza, że produkcja przemysłowa w Strefie Euro wypadła słabiej niż się tego spodziewano. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,23 PLN.

Chwilowe umocnienie złotówki, dolar wyczekuje danych makro

Notowania pary USD/PLN po wczorajszej zwyżce dziś poszły w odwrotnym kierunku. Początek sesji był spokojny, bez większych wahań. Dolar w dalszym ciągu pozostawał w rejonie silnego poziomu wsparcia technicznego. Dopiero przed południem nastąpiło tąpnięcie z poziomu 3,7130 do 3,70. Zejście w okolice 3,65 może oznaczać utworzenie się trendu spadkowego. Dziś inwestorzy wyczekują jeszcze publikacji wyników sprzedaży detalicznej oraz inflacji producenckiej, lecz z perspektywy dolara najistotniejsze będą jutrzejsze dane dotyczące inflacji konsumenckiej, która może stanowić silny czynnik do aprecjacji USD. Średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła dziś 3,70 PLN.

Bardzo zmienne notowania CHF/PLN

Wczorajszy skok na parze CHF/PLN został odebrany przez uczestników rynku, jako chwilowa korekta. Nastrój na rynku walutowym jest bardzo zmienny, zwłaszcza ostatnio. Brak konkretów ze strony amerykańskiego banku centralnego odbija się również na europejskim gruncie. Jeszcze tydzień temu „frankowicze” cieszyli się ze spadku do 3,85 a teraz martwią się, że kurs zmierza bardziej w stronę 3,90. Według długoterminowych prognoz wszystko wskazuje na to, że na koniec roku wartość franka spadnie w okolice 3,75 czyli poniżej dotychczasowego punktu oporu, jakim był poziom 3,80 osiągnięty w kwietniu. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,87 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

14.10.2015 14:58
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000