KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy Read more
Promocje bankowe

Kto da więcej? Nawet 400 zł od banku za otwarcie konta

Zmiany w tabelach opłat i prowizji dokonywane w ostatnim czasie przez banki spowodowały, że Polacy coraz częściej rozważają migrację do konkurencji. Daje to pole do tego, by móc zawalczyć o Read more

Komentarz walutowy 18.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Komunikat z posiedzenia Fedu nie umocnił dolara tak jak zakładał to rynek.

Okazał się za to wsparciem dla złotówki, której wartość wzrosła na parze z amerykańską walutą. Greckie negocjacje nadal trwają. Dzisiejsze spotkanie Eurogrupy raczej nie przyniesie rozwiązania problemów finansowych tego państwa. Szwajcarski Bank Narodowy wysokość stóp procentowych pozostawił na niezmienionym poziomie.

 

Fed myśli o dwóch podwyżkach stóp procentowych w tym roku

Wczorajszy komunikat z posiedzenia Fedu mimo swojego w miarę dobrego przekazu osłabił amerykańską walutę. Podczas dzisiejszej sesji para EUR/USD kierowała się do wartości 1,15 zamiast 1,11 jak oczekiwał tego rynek. Rezerwy Federalne nie zmieniły wysokości stóp procentowych, ale tym razem zostały przekazane konkretne informacje, co do planów zmian w polityce monetarnej na ten rok. Z wypowiedzi przewodniczącej Fedu wynika, że w planie jest dwukrotne podniesienie stopy procentowe w tym roku, a termin jest zależny od danych z amerykańskiego rynku pracy. Podkreśliła również, że rozwój gospodarczy nabiera tempa po zimowym spowolnieniu, co zwiększa szansę na przyspieszenie inflacji. Jej wzrost jest jednym z warunków, które muszą zostać spełnione, aby móc wprowadzić zmiany w polityce monetarnej USA. Podczas dzisiejszej sesji w centrum uwagi inwestorów znajdowało się spotkanie Eurogrupy. Jednym z głównych tematów był plan greckich reform gospodarczych. Rynek jest nastawiony na to, że do porozumienia jeszcze nie dojdzie. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,13 euro.

 

Euro pnie się w górę

Na parze EUR/PLN trwa trend zwyżkowy. Po wczorajszym wieczornym skoku do 4,16 dziś zaczęliśmy nieco niżej, bo od 4,15. Brak bardziej znaczących publikacji dla Eurolandu uzależniło dziś kurs euro od czynników ogólnoświatowych. Złotówka natomiast wyczekuje popołudniowych odczytów makro, z których najistotniejszy będzie wynik sprzedaży detalicznej oraz produkcja przemysłowa. Rynek walutowy w dalszym ciągu pozostawał pod silnym wpływem trwających negocjacji między Grecją a MFW, KE i EBC. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,15 PLN.

 

Fed umocnił złotówkę

Komunikat z posiedzenia Fedu okazał się wsparciem dla polskiej waluty na parze z dolarem. Złotówka umocniła się i podczas dzisiejszej sesji parytet USD/PLN osiągnął wartość 3,65. Jeśli odczyt dzisiejszych wskaźników ekonomicznych dla Polski okaże się optymistyczny to jest możliwa jeszcze drobna korekta w dół. Notowania tych dwóch walut pozostają pod wpływem zmian zachodzących na parze EUR/USD. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszego handlu na rynku finansowym wyniosła 3,65 PLN.

 

SNB niczym nowym nie zaskoczył

Narodowy Bank Szwajcarski pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Podczas wystąpienia publicznego prezes Thomas Jordan podkreślał, że przewartościowana szwajcarska waluta z czasem sama się osłabi a interwencje wobec niej będą stosowane tylko w razie wyższej konieczności. Zaznaczył również, że bardzo dużym czynnikiem ryzyka dla franka jest sytuacja Grecji. Dopóki nie zakończą się potyczki między wierzycielami a rządem Tsiprasa skoki w notowaniach kursów powiązanych z CHF mogą być częste. Para CHF/PLN na powyższe informacje zareagowała powolnym wzrostem. Po wczorajszym popołudniowym skoku pod granicę 4,00 dziś oscylowała w przedziale 3,97 – 3,98. Dzisiejszy raport dotyczący bilansu handlu zagranicznego Szwajcarii okazał się dużo lepszy od prognoz, ponieważ wyniósł 3,433 mld przy zakładanym wzroście do 2,7 mld. Zaskakujące było to, że reakcja rynku na tą wiadomość była minimalna. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,98 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

18.06.2015 15:20
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000