KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim Read more
euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more

Komentarz walutowy 21.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek na rynku walutowym miał interesujący przebieg zwłaszcza na parze EUR/PLN, która osiągnęła poziom najniższy od 2011 roku. Złotówka silna była jedynie wobec wspólnej waluty, natomiast relacja do franka szwajcarskiego była zmienna. Dolar umocnił się względem EUR a jego wysokość względem PLN jest dziś zmienna.

Euro mocno w dół

Rewelacyjne dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej spowodowały, że para EUR/PLN znajduje się dziś poniżej bariery psychologicznej, którą był długi czas poziom 4,00. Rzadko się zdarza, żeby informacje gospodarcze z Polski miały tak duży wpływ na kurs walutowy. Dodatkowym wsparciem aprecjacji złotego jest trwający od marca europejski program QE, problem zadłużonej Grecji oraz konflikt na Ukrainie. Dziś rynek wyceniał euro średnio na 3,96 PLN. Kolejny próg do przekroczenia dla tej pary walutowej to 3,94.

Osłabione euro wsparciem dla dolara

Euro potaniało również w stosunku do dolara. Brak bodźców wspierających wzrost dolara niestety nie okazał się pomyślny dla EUR. Wspólna waluta w ostatnim czasie jest niemal okrążona czynnikami hamującymi jej wzrost. Nastroje panujące w Grecji nie zachęcają inwestorów do podejmowania ryzyka. Ateński rząd bardziej dba o to, aby plan reform był zgodny z ich zapewnieniami wyborczymi niż z żądaniami Komisji Europejskiej. Niepewność na rynku potrwa zapewne do piątkowego spotkania ministrów finansów Strefy Euro. Obawy rynku o brak kompromisu nie są bezpodstawne. Jeśli Ateny ogłoszą bankructwo to możemy być pewni, że konsekwencją tego będzie znaczne umocnienie się dolara. Wtorkowe notowania EUR/USD osiągnęły na tą chwilę poziom 1,0683.

Słabsza sesja dla złotówki

Dzisiejsza sesja okazała się gorsza dla złotówki w relacji z dolarem. Choć pomyślne dane makroekonomiczne dla polskiej waluty umocniły ją w stosunku do euro to w zestawieniu z USD większy wpływ miały czynniki z szerokiego rynku. Dolar korzysta ze słabego EUR i umacnia się w relacji z pozostałymi walutami. Dzisiejszy kurs pary USD/PLN osiągnął poziom 3,70. Na najbliższych sesjach kierunek notowań będzie uzależniony od bodźców z Europy. Na ten tydzień dla USA nie ma zaplanowanych zbyt wiele ważnych odczytów makro. Na uwagę zasługiwać będzie jedynie czwartkowy raport dotyczący liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Co z tym frankiem?

Początek tygodnia dla pary CHF/PLN charakteryzował się dużą zmiennością. Dziś również notowania tej pary przysparzały wielu emocji. Takie wahania mogą być spowodowanie oczekiwaniami rynku na piątkowe wystąpienie szefa SNB Thomasa Jordana. Wielu inwestorów łudzi się, że rząd Szwajcarii jednak zainterweniuje i poczyni odpowiednie kroki w stronę przewartościowanego franka. Aby taki scenariusz się spełnił czwartkowy bilans handlu zagranicznego musiałby prezentować fatalne dane przede wszystkim dla eksportu. Na tą chwilę rynek wycenił franka średnio na 3,87 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.04.2015 16:11
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000