KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

parki rozrywki, lunapark, park rozrywki, Europa-Park, Disneyland, roller coaster, Ekantor.pl

Najlepsze Parki Rozrywki w Europie! Sprawdź, gdzie szukać emocji

Jedni lubią relaksować się z książką w dłoni, drudzy spędzać czas aktywnie, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie odpoczynku bez odpowiedniej dawki adrenaliny. A kto może zapewnić jej więcej niż Read more
Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, Read more

Komentarz walutowy 23.03.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poniedziałek na rynku walutowym rozpoczyna się spokojnie. Początek tygodnia nie przynosi większych zmian. Wyczekuje on z niecierpliwością mających nadejść w najbliższych dniach istotnych informacji zarówno z kraju jak i świata.

Przewartościowany frank

Zeszłotygodniowa informacja SNB o braku zmian w wartościach stóp procentowych, po której rynek już doszedł do siebie, w dalszym ciągu nie napawa optymizmem kredytobiorców. Prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego Thomas Jordan podkreśla, że frank jest bardzo przewartościowany względem innych walut. Rzeczą oczywistą jest, że sytuacja międzynarodowa ma duży wpływ na kursy wymiany walut, ale uczestnicy rynku muszą być świadomi tego, że CHF pomimo ekstremalnie niskich stóp procentowych dalej będzie utrzymywał swoją wartość. Dopóki inwestorzy nie dojdą do wniosku, że ta waluta jest wyceniona zbyt wysoko i nie zmienią swoich planów taki stan rzeczy może się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas. Mimo  zapewnień SNB o spadku franka w niedługim czasie kredytobiorcy są sceptycznie nastawieni.
Dzisiejszy kurs CHF/PLN od otwarcia sesji utrzymywał się stabilnie na poziomie 3,9741. W okolicach godziny 12:00 zanotował gwałtowny spadek na 3,8843.

 

Najważniejsze będą dane z nadchodzącego tygodnia

Decyzje podjęte w zeszłą środę przez Federalny Komitet Otwartego Rynku zszokowały wielu handlowców, natomiast dolar tuż po konferencji prasowej zaliczył duży spadek wartości. Nie trwało to jednak długo. Na obecną chwilę znajduje się w stabilnym położeniu w odniesieniu do poprzedniego tygodnia. Polityka monetarna Fedu w najbliższych dniach będzie najbardziej uzależniona od danych makroekonomicznych. Najważniejszym dla dolara będzie odczyt inflacji CPI oraz bazowej, a także wstępne dane PMI dla sektora przemysłowego. Na cały tydzień są również zaplanowane wystąpienia przedstawicieli Fedu z różnych stanów. Ich wypowiedzi mogą być bardzo istotne, ponieważ dzięki nim poznamy panujące nastroje względem obecnego stanu gospodarki, a tym samym możliwe plany względem niej. Na tą chwilę perspektywa jakichkolwiek zmian stóp procentowych oddaliła się na drugą połowę roku.
Kurs pary EUR/USD będzie również uzależniony w dużej mierze od wydarzeń europejskich. Najbardziej na uwagę zasługuje Grecja, której premier Tsipras spotka się dziś wieczorem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Trudna sytuacja tego państwa może wywołać niepokój na rynku walutowym głównie z powodu kończących się pieniędzy na realizacje zobowiązań. EUR/USD w godzinach porannych utrzymywał się w przedziale 1,0791-1,0834. Chwilę po godzinie 12 wzrósł do poziomu 1,0895.

 

Względny spokój

Na rynku złotego w zeszłym tygodniu mogliśmy zaobserwować dużą zmienność na parze USD/PLN. Było to spowodowane wydarzeniami zagranicznymi, w których królowały postanowienia Fedu. W nadchodzących dniach również informacje ze świata będą dyktowały wartość złotego względem dolara. Na notowania krajowej waluty wpływ ma wypowiedz prezesa NBP Marka Belki, który uważa, że silna aprecjacja złotego jest zagrożeniem dla inflacji oraz wzrostu gospodarczego, choć ten scenariusz nie jest bardzo prawdopodobny.
Od otwarcia sesji kurs na parze USD/PLN był względnie spokojny i utrzymywał się na poziomie 3,834. Koło południa zaczął gwałtownie spadać do wartości 3,775. Po kilku kwadransach zaczął odrabiać straty.
Kurs EUR/PLN zbliżył się dziś w okolice 4,11. Nadchodzący tydzień nie zwiastuje wyraźnego trendu na tej parze, wszystko jest zależne od wydarzeń europejskich, podobnie jak w parze EUR/USD. Warte poświęcenia uwagi będzie m. in. dzisiejsze przemówienie prezesa EBC w Parlamencie Europejskim zaplanowane na godzinę 15.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.03.2015 16:00
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000