KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

UE rozdaje darmowe bilety na podróż po Europie

Ile zapłacisz za bilet, który pozwoli Ci zwiedzić Europę ? Odpowiedź brzmi nic - o ile kończysz właśnie 18 lat. W tym roku startuje projekt, w ramach którego UE wręczy Read more

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy Read more

Komentarz walutowy 25.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ubiegły tydzień okazał się pomyślny dla złotego, który ustabilizował swoją pozycję na rynku walutowym. Poznane dziś dane, dotyczące nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców okazały się być lepsze od prognoz, jednak wszelkie ruchy w notowaniach mogą być wyciszane emocjami związanymi ze środową decyzją FOMC w sprawie stóp procentowych.

 

Poprawa nastrojów
Opublikowany w ostatnich dniach niemiecki indeks instytutu ZEW mocno osłabił wspólną walutę względem dolara, jednak dzisiejsze dane pokazały, że nastroje wśród inwestorów w Niemczech są lepsze od oczekiwań, a to wpłynęło na notowania w parze EUR/USD z korzyścią dla euro. W tym tygodniu zostaną przedstawione jeszcze ważne dane z USA oraz decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, co może spowodować wahania w obrębie tych walut. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

PLN nadal w formie
Złoty podczas poniedziałkowej sesji utrzymuje wypracowaną wcześniej pozycję względem euro. Dzisiejsze informacje w sprawie bezrobocia w Polsce okazały się tylko nieznaczenie słabsze od prognozowanych, jednak lepsze od poprzedniego miesiąca, co mogło stać się dodatkowym elementem sprzyjającym podczas budowania silniejszej pozycji polskiej waluty. Średnia wartość euro osiągnęła dziś 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dobre położenie dolara
Piątkowy, wstępny indeks PMI dla przemysłu USA okazał się optymistyczny, co tylko podkreśliło kondycję amerykańskiej gospodarki i sprawiło, że dolar zaczął zyskiwać w notowaniach. W najbliższych dniach poznamy wiele kluczowych danych zza oceanu, które mogą wpłynąć na rozkład sił w tej parze. Natomiast złoty został dziś wsparty odczytem stopy bezrobocia w Polsce, w związku z czym średnia wartość USD wyniosła dziś 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Cień niepokoju
Pod koniec tygodnia złoty stracił nieco względem franka szwajcarskiego, jednak nie powrócił on na zajmowaną w zeszły poniedziałek pozycję. Mimo to jest duże prawdopodobieństwo, że sytuacja polskiej waluty zacznie się pogarszać, na co będzie mieć wpływ powracający temat ustawy frankowej, która wywołuje niepokoje wśród inwestorów. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 4,01 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Wrażliwy na odczyty funt
Pesymistyczny odczyt indeksu PMI dla przemysłu i usług Wielkiej Brytanii był kolejną konsekwencją Brexitu z jaką przyszło się zmierzyć Brytyjczykom. Dane te tylko na chwilę zaszkodziły osłabionej już walucie i dziś funt ustabilizował swoją pozycję. Mógł mieć na to wpływ, lepszy od prognozowanych wskaźnik zamówień. Można się jednak spodziewać, że GBP pozostanie nadal wrażliwy na zmienne nastroje inwestorów oraz wszelkie informacje związane z Brexitem, a jego średni kurs wyniósł dziś 5,19 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.07.2016 15:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000