KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

bank

Banki walczą o pieniądze. Mają do tego odpowiednie narzędzie

Banki nie pozostają bierne w walce z dłużnikami. Po zlikwidowaniu bankowego tytułu egzekucyjnego pojawił się nowy sposób na to, by mogły one odzyskać należności od klientów - mowa o sądowym Read more
kantor na lotnisku, wymiana walut, kantor, Ekantor.pl

Kurs walut na lotnisku – sprawdź zanim stracisz

Ile kosztuje funt, a ile euro? To zależy. Przede wszystkim od tego, kogo zapytamy. Czekając na samolot lub przylatując do kraju bez złotówki w portfelu, może być już jednak za Read more

Komentarz walutowy 28.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza decyzja Fed w sprawie stóp procentowych nie zaskoczyła inwestorów, jednak niepewność wobec dalszego sposobu prowadzenia polityki pieniężnej sprawiła, że dolar stracił w notowaniach. Skorzystała z tego polska waluta, która umocniła się nie tylko względem amerykańskiej waluty, ale wykonała też dziś ruch w parze z frankiem.

 
Dolar osłabiony wczorajszą decyzją
Wczorajszy dzień nie okazał się pomyślny dla amerykańskiej waluty. Najpierw dolar musiał zmierzyć się z niekorzystnymi danymi, dotyczącymi gospodarki. Następnie zainteresowanie inwestorów skierowało się w stronę decyzji FOMC. Pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie było, co prawda zgodne z prognozami, jednak wydźwięk późniejszych komentarzy nie dał nadziei na zmianę sposobu prowadzenia polityki pieniężnej, co doprowadziło do wyprzedaży dolara, który w rezultacie osiągnął dziś średnią wartość 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Wzmocnienie euro
Wzrost w parze EUR/USD sprawił, że euro zyskało początkowo również względem polskiej waluty. Skorygowało to nieco aprecjację złotego, która rozpoczęła się już w zeszłym tygodniu. Mimo to relację łączącą złotego z euro można uznać za stabilną. PLN wciąż pozostaje jednak narażony na silnie oddziaływające czynników wewnętrznych, takich jak m.in. decyzja w sprawie ustawy frankowej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Zła passa dolara
Nastroje inwestorów związane z postawą FOMC sprawiają, że dolar traci dziś również w parze ze złotym. Mimo że amerykańska gospodarka została oceniona jako stabilna, wciąż nie ma perspektyw na podniesienie stóp procentowych przez Fed w najbliższym czasie. Według przewidywań USA może zdecydować się na ten krok dopiero pod koniec roku. Opublikowane dziś dane dotyczące zasiłku dla bezrobotnych i salda obrotów towarowych okazały się mało optymistyczne, co dodatkowo osłabiło dolara, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,92 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

 

Spadek notowań franka
Od wczoraj dystans dzielący franka ze złotym zaczął się zmniejszać, przekraczając psychologiczną barierę, co wywołało plotki odnośnie interwencji ze strony banku szwajcarskiego. Jednak ruch w tej parze może być wywołany zwiększonym popytem na ryzykowne waluty, skłaniającym inwestorów w kierunku złotego, natomiast frank zaczyna być przez nich wyprzedawany, wobec tego jego średnia wartość wyniosła dziś 4,00 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Problemy funta
Niekorzystne dane opublikowane wczoraj w Wielkiej Brytanii pokazały, że gospodarka tego kraju zaczyna odczuwać skutki podjętej przez mieszkańców wysp decyzji o opuszczaniu struktur Unii Europejskiej. Rynek wciąż pozostaje wyczulony na wszystkie sygnały związane z Brexitem, co mogło przyczynić się do dzisiejszego, mocnego spadku funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,16 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.07.2016 15:39
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000