KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more

Zagraniczne zakupy – czy wciąż są popularne?

Osobom żyjącym na przełomie wieków zapewne nieobce były wyjazdy poza granice kraju w celach nie stricte turystycznych, a zakupowych. Duża popularnością cieszyły się przede wszystkim sklepy znajdujące się u zachodnich Read more

Komentarz walutowy 28.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza decyzja Fed w sprawie stóp procentowych nie zaskoczyła inwestorów, jednak niepewność wobec dalszego sposobu prowadzenia polityki pieniężnej sprawiła, że dolar stracił w notowaniach. Skorzystała z tego polska waluta, która umocniła się nie tylko względem amerykańskiej waluty, ale wykonała też dziś ruch w parze z frankiem.

 
Dolar osłabiony wczorajszą decyzją
Wczorajszy dzień nie okazał się pomyślny dla amerykańskiej waluty. Najpierw dolar musiał zmierzyć się z niekorzystnymi danymi, dotyczącymi gospodarki. Następnie zainteresowanie inwestorów skierowało się w stronę decyzji FOMC. Pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie było, co prawda zgodne z prognozami, jednak wydźwięk późniejszych komentarzy nie dał nadziei na zmianę sposobu prowadzenia polityki pieniężnej, co doprowadziło do wyprzedaży dolara, który w rezultacie osiągnął dziś średnią wartość 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Wzmocnienie euro
Wzrost w parze EUR/USD sprawił, że euro zyskało początkowo również względem polskiej waluty. Skorygowało to nieco aprecjację złotego, która rozpoczęła się już w zeszłym tygodniu. Mimo to relację łączącą złotego z euro można uznać za stabilną. PLN wciąż pozostaje jednak narażony na silnie oddziaływające czynników wewnętrznych, takich jak m.in. decyzja w sprawie ustawy frankowej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Zła passa dolara
Nastroje inwestorów związane z postawą FOMC sprawiają, że dolar traci dziś również w parze ze złotym. Mimo że amerykańska gospodarka została oceniona jako stabilna, wciąż nie ma perspektyw na podniesienie stóp procentowych przez Fed w najbliższym czasie. Według przewidywań USA może zdecydować się na ten krok dopiero pod koniec roku. Opublikowane dziś dane dotyczące zasiłku dla bezrobotnych i salda obrotów towarowych okazały się mało optymistyczne, co dodatkowo osłabiło dolara, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,92 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

 

Spadek notowań franka
Od wczoraj dystans dzielący franka ze złotym zaczął się zmniejszać, przekraczając psychologiczną barierę, co wywołało plotki odnośnie interwencji ze strony banku szwajcarskiego. Jednak ruch w tej parze może być wywołany zwiększonym popytem na ryzykowne waluty, skłaniającym inwestorów w kierunku złotego, natomiast frank zaczyna być przez nich wyprzedawany, wobec tego jego średnia wartość wyniosła dziś 4,00 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Problemy funta
Niekorzystne dane opublikowane wczoraj w Wielkiej Brytanii pokazały, że gospodarka tego kraju zaczyna odczuwać skutki podjętej przez mieszkańców wysp decyzji o opuszczaniu struktur Unii Europejskiej. Rynek wciąż pozostaje wyczulony na wszystkie sygnały związane z Brexitem, co mogło przyczynić się do dzisiejszego, mocnego spadku funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,16 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.07.2016 15:39
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000