KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Berlin, Niemcy, zwiedzanie, podróż, Ekantor.pl

Berlin jakiego nie znasz. Alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Jeżeli masz dość tłumów pod Bramą Brandenburską a kawa na wieży telewizyjnej nie smakuje jak kiedyś - oto przewodnik dla Ciebie. Odkryj Berlin jakiego nie znasz.   Ktoś kto uważa, Read more

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest Read more

Komentarz walutowy 5.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ogłoszone wczoraj plany Ministerstwa Rozwoju, dotyczące OFE zaniepokoiły inwestorów i osłabiły mocno złotego, względem głównych walut. W dzisiejszym kalendarzu macro znajdują się publikacje ważnych danych z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA oraz Strefy Euro, a także wystąpienia przedstawicieli banków centralnych, jednak to niepokojące informacje z UK znalazły się w centrum zainteresowania rynku walutowego.

 

Cisza przed…
Optymistyczne dane indeksu PMI dla usług w Strefie Euro i w Niemczech okazały się być korzystniejsze od oczekiwań, co pozwoliło europejskiej walucie odetchnąć po wczorajszej sesji. Dziś opublikowane zostaną dane dotyczące zamówień w przemyśle USA, jednak nie powinny one wpłynąć znacząco na notowania walut w tej parze, ponieważ większe zainteresowanie inwestorów wzbudza, zaplanowana na piątek, publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,11 USD
EUR/USD

euro, dolar, kurs euro, EUR, USD

Źródło: biznes.pl

 

Niekorzystna sytuacja PLN
Demontaż Otwartych Funduszy Emerytalnych w teorii powinien być neutralny dla złotego, jednak wrażliwa na zmiany waluta, szybko zareagowała na słowa wicepremiera Morawieckiego. Przedstawione wczoraj plany dotyczące zmian w systemie emerytalnym zapoczątkowały, utrzymującą się również podczas dzisiejszej sesji, wyprzedaż polskiej waluty. Niekorzystnie wpływają na nią także globalne nastroje, będące echem referendum w Wielkiej Brytanii. Średnia wartość euro wzrosła dziś do poziomu 4,44 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty, PLN, EUR, kurs euro

Źródło: biznes.pl

 

Silne naciski na złotego
Wczorajszy wzrost notowań dolara, względem złotego, utrzymuje dystans pomiędzy tymi walutami. W dobie niepewności związanej z Brexitem dolar okazuje się być dla inwestorów interesującą alternatywną. Zachowana rezerwa wobec PLN może być również związana z wyczekiwaniem na decyzję NBP w sprawie stóp procentowych oraz ocenę agencji ratingowych. Średnia wartość dolara osiągnęła dziś 3,98 PLN.
USD/PLN

dolar, złoty, USD, PLN, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

 

Widmo kryzysu sprzyja frankowi
Pesymizm inwestorów sprawia, że złoty traci również w parze z frankiem szwajcarskim, który korzysta z fali niepewności związanej z Brexitem. Informacja o zawieszeniu wypłat przez dwa brytyjskie fundusze, mogła się okazać sygnałem ostrzegawczym dla inwestorów, mających w pamięci kryzys z lat 2007-2008. Wobec tego stają się oni przychylniejsi bezpiecznym walutom. W kulminacyjnym momencie frank szwajcarski osiągnął poziom 4,11 PLN, a jego średnia wartość wyniosła dziś 4,10 PLN.
CHF/PLN

frank, złoty, kurs franka, CHF, PLN

Źródło: biznes.pl

 

Złe wieści dla funta
Jedyną walutą, która traci dziś w parze ze złotówką jest funt. Jego silną wyprzedaż można było zaobserwować już na otwarciu londyńskiej sesji, jednak niekorzystne położenie pogłębiły informacje na temat zamrożenia dwóch brytyjskich funduszy oraz dane indeksu PMI Wielkiej Brytanii, które okazały się słabsze od prognozowanych. Nerwowej sytuacji nie zdołały uspokoić słowa prezesa Banku Anglii, Marka Carneya, zapewniającego gotowość do wspierania brytyjskiej gospodarki. Wobec powyższego średnia wartość funta wyniosła dziś 5,21 PLN.
GBP/PLN

funt, złoty, kurs funta, GBP, PLN

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.07.2016 16:00
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000