KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. Read more
Przelewy elixir

Kiedy​​ dojdzie​​ przelew? ​​Dowiedz ​​się​​ jak​​ długo​​ musisz​​ czekać​​ na​​ pieniądze!

Jest sobotni wieczór. Nagle przypominasz sobie o niezapłaconej racie kredytu. Szybko wykonujesz przelew online ale pod koniec dopadają Cię wątpliwości. Kiedy pieniądze wpłyną na konto adresata? Jaka będzie data księgowania? Read more

Komentarz walutowy 7.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wczorajsze wystąpienie publiczne Janet Yellen nie spowodowało zmian w notowaniach głównej pary walutowej. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA w miesiącach wakacyjnych zmalało praktycznie do zera. Tematem, który aktualnie jest najważniejszy dla rynków finansowych jest Brexit.

Nie ma szans na podwyżkę stóp procentowych w najbliższych miesiącach

Wczorajsze wystąpienie publiczne prezes Fedu Janet Yellen nie zmieniło nic w notowaniach EUR/USD. Bezpieczne zapewnienia przewodniczącej Rezerwy Federalnej o tym, że polityka monetarna w USA jest prowadzona w sposób właściwy już nie przekonuje inwestorów. Większość z uczestników wątpi w podwyżkę w najbliższych miesiącach. Aktualny, najbardziej prawdopodobny stał się wrzesień. Dziś główna para walutowa zbliżyła się do poziomu 1,14 po publikacji dynamiki PKB ze strefy Euro, która wskazała wzrost gospodarczy. W dalszej części dnia kalendarium jest praktycznie puste, w związku, z czym kurs powinien się stabilizować. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Euro traci drugi dzień z rzędu

Złoty wykorzystuje globalny pesymizm związany z odsunięciem na dalszy plan podwyżki stóp procentowych w USA i umacnia się drugi dzień z rzędu wobec euro. Kurs EUR/PLN dotarł dzisiaj do prawie dwumiesięcznego minimum 4,33. Złoty prawdopodobnie do czasu poznania wyników referendum z Wielkiej Brytanii może się wahać, lecz raczej powyżej 4,40 już nie wróci. Średnia wartość EUR wyniosła dziś 4,34 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Słaby dolar

Dolar po piątkowym i poniedziałkowym osłabieniu dziś próbował zacząć odrabiać straty. Niestety miało to odwrotny skutek, ponieważ na początku z poziomu 3,83 zszedł głębiej do 3,81. Dopiero po dotarciu tego miesięcznego minimum zaczął kierować się bardziej w górę. Przyszłotygodniowe posiedzenie Fedu niemal na 100% zakończy się pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, a to raczej jeszcze bardziej może osłabić amerykańską walutę. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,82 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frank czeka na ustawę

Jedyną walutą, która nie poddała się czynnikom ogólnoświatowym i widać, że porusza się we własnym rytmie jest frank. Podczas dzisiejszej sesji umocnił się wobec złotego do poziomu 3,96. Prawdopodobnie bodźcem, który stymulował dziś szwajcarską walutę do wzrostu jest zaplanowana na godzinę 17 prezentacja poprawek w prezydenckim projekcie ustawy o kredytach walutowych. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,95 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Ryzyko Brexitu ciąży funtowi

Dzisiejsze notowania pary GBP/PLN rozpoczęły się od dziwnego, skokowego umocnienia funta do poziomu 5,58. Próby wyjaśnienia tego zachowania były różne. Jedno jest pewne, że funt mimo dzisiejszego wzrostu wobec złotego, nie ma się za dobrze. Codzienne doniesienia na temat ewentualnych konsekwencji Brexitu oraz niepokojące sondaże powodują, że brytyjska waluta jest bardzo podatna na wszelkie czynniki, zarówno te wewnętrzne, jak i te zewnętrzne. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,58 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.06.2016 14:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000