KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zmiany, mandat, płatność kartą

Od teraz mandat opłacisz u policjanta

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale. Od lutego część kierowców może opłacić mandat kartą lub BLIKIEM. Czy równie chętnie będziemy korzystać z transakcji bezgotówkowych w Read more
top10 kryptowalut, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl

Top 10 najpopularniejszych kryptowalut

Są setki kryptowalut i stale powstają nowe. Jedne od drugich mogą się różnić wyłącznie nazwą lub przeciwnie - całością struktury algorytmu. Niezależnie od tego największą popularność i - co za Read more

Koniec tygodnia, miesiąca i roku. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 25-29.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był krótki, ale ciekawy tydzień na rynku walutowym. Uwagę przykuwała przede wszystkim słabość dolara. Złoty na koniec roku pozostał silny.

 

Skąd słabość dolara?

Grudzień mógł być miesiącem dolara, tymczasem kurs EUR/USD na koniec roku pokazuje wartość 1,19. Amerykańska waluta mimo podstaw do umocnienia – traci na wartości. Słabość ta może być wynikiem pewnego rozczarowania prezydenturą Trumpa, choć warto zauważyć, że najważniejszy punkt programu wyborczego udało się ostatecznie podpisać przysłowiowym rzutem na taśmę. Dolarowi nie pomaga również przewidywalność Fed. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobry czas dla złotego

Koniec roku to doskonały czas na podsumowania, zatem podsumujmy – 2017 rok okazał się czasem umocnienia pozycji polskiej waluty.W samym kalendarzu makro ostatnich dni wiele się nie działo. Większą uwagę rynku miały szansę przykuć dzisiejsze informacje na temat wstępnej inflacji konsumenckiej w Niemczech. Indeksy przewyższyły wcześniejsze prognozy. Na więcej danych rynek musi poczekać do Nowego Roku. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Dolar poniżej 3,50 PLN

13 grudnia FOMC zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami podniósł wysokość stopy Rezerwy Federalnej o 25 punktów bazowych. Natomiast w ubiegły piątek Donald Trump podpisał tak głośno zapowiadaną ustawę dotyczącą systemu podatkowego. Dwa czynniki, które w teorii powinny umocnić dolara. Inwestorzy zdążyli się jednak do nich przygotować. Po Nowym Roku uwagę skupiać będzie zmiana na stanowisku szefa Fed oraz dalsze plany Rezerwy. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,48.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Niewiele informacji z kraju

W Polsce na koniec roku politycznie uwagę zwraca przede wszystkim rekonstrukcja rządu, jednak dla rynku walutowego wiadomości te nie mają większego znaczenia. Patrząc na kalendarz makroekonomiczny – również brakuje punktu zaczepienia. Złoty tuż przed Sylwestrem pozostaje pod wpływem czynników zewnętrznych. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,56 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Pusty kalendarz

Przed końcem 2017 roku żadne nowe dane makroekonomiczne nie napłynęły z Wielkiej Brytanii. Poświąteczny kalendarz pozostał pusty. Tematem numer jeden dla funta jest i będzie po Nowym Roku Brexit. Dziś średnia wartość brytyjskiej waluty pokazała 4,70 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.12.2017 14:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000