KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od ... Czytaj całość
waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC ... Czytaj całość

Na dzień przed decyzją ECB (komentarz walutowy 07.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Niespodziewane umocnienie euro poprawiło sentyment wobec walut rynków wschodzących. W związku z powyższym złoty przerywa tendencję spadkową. Kluczowe decyzje mają jednak dopiero zapaść. Rynek czeka na decyzje ECB oraz Fed.


Dolar ustępuje

Niespodziewane umocnienie euro, do którego doszło w poniedziałek, utrzymuje się. Wspólna waluta, wbrew sygnałom o negatywnym oddziaływaniu włoskiego referendum zdołała odrobić poniesione w ostatnim czasie straty wobec dolara. W połowie tygodnia relacja w głównej parze stabilizuje się. Inwestorzy wyczekują jutrzejszego posiedzenia ECB w sprawie stóp procentowych. Z kolei wczorajsze dane ze Stanów Zjednoczonych nie opowiedziały się za utrzymaniem pozycji dolara. W związku z powyższym średni kurs euro osiągnął dziś poziom  1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobry dzień dla złotego

Podczas wczorajszej sesji euro wzrosło do wartości 4,50. Chwilę później nastąpiła korekta w parze EUR/PLN, która kontynuowana jest również dziś. Złoty zyskuje na fali poprawy europejskich nastrojów i w kulminacyjnym momencie euro osiąga poziom 4,41. Zakończone, dwudniowe posiedzenie RPP nie przyniosło zmian i stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie, co było zgodne z prognozami. Ważniejsze dla polskiego pieniądza może okazać się czwartkowe spotkanie ECB. Rynek spodziewa się utrzymania wysokości stóp i wydłużenia programu QE o sześć miesięcy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,43 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD już nie taki silny

Silny ruch zarysował się również na dzisiejszym wykresie USD/PLN, gdzie dolar z pozycji 4,16 osunął się do wartości 4,12. Deprecjacja amerykańskiej waluty rozpoczęła się już jednak na początku tygodnia. Wzrost atrakcyjności złotego wynika przede wszystkim z sytuacji mającej miejsce w głównej parze walutowej, a to oznacza, że polski pieniądz wciąż silnie związany jest z ogólnoświatowymi nastrojami. Wobec tego zbliżające się posiedzenia ECB oraz Fed mogą stanowić wyzwanie dla złotego. Dziś średni kurs dolara osiągnął  4,13 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frankowicze odetchnęli

Bliźniaczo do USD/PLN prezentuje się środowy wykres franka. Od poniedziałku szwajcarska waluta kontynuuje spadki, a przyczyną odwrócenia od bezpiecznej waluty może być optymizm europejskich inwestorów. Patrząc na zachowania walut trudno dopatrzeć się w nich obaw o strefę euro, które nasilały się tuż przed włoskim referendum. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 4,08 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wyhamował także funt

Korekta nie ominęła również notowań GBP/PLN i dziś funt silnie powędrował na południe wykresu. W tym czasie ze strony brytyjskiej gospodarki napłynęły słabe dane dotyczące produkcji przemysłowej, które w ujęciu miesięcznym wyniosły -1,3%. Zgodne z oczekiwaniami okazał się natomiast indeks cen nieruchomości. Nie wsparło to funta i średnia wartość tej waluty wyniosła dziś 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.12.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000