KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się ... Czytaj całość

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... ... Czytaj całość

Na dzień przed decyzją ECB (komentarz walutowy 07.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Niespodziewane umocnienie euro poprawiło sentyment wobec walut rynków wschodzących. W związku z powyższym złoty przerywa tendencję spadkową. Kluczowe decyzje mają jednak dopiero zapaść. Rynek czeka na decyzje ECB oraz Fed.


Dolar ustępuje

Niespodziewane umocnienie euro, do którego doszło w poniedziałek, utrzymuje się. Wspólna waluta, wbrew sygnałom o negatywnym oddziaływaniu włoskiego referendum zdołała odrobić poniesione w ostatnim czasie straty wobec dolara. W połowie tygodnia relacja w głównej parze stabilizuje się. Inwestorzy wyczekują jutrzejszego posiedzenia ECB w sprawie stóp procentowych. Z kolei wczorajsze dane ze Stanów Zjednoczonych nie opowiedziały się za utrzymaniem pozycji dolara. W związku z powyższym średni kurs euro osiągnął dziś poziom  1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobry dzień dla złotego

Podczas wczorajszej sesji euro wzrosło do wartości 4,50. Chwilę później nastąpiła korekta w parze EUR/PLN, która kontynuowana jest również dziś. Złoty zyskuje na fali poprawy europejskich nastrojów i w kulminacyjnym momencie euro osiąga poziom 4,41. Zakończone, dwudniowe posiedzenie RPP nie przyniosło zmian i stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie, co było zgodne z prognozami. Ważniejsze dla polskiego pieniądza może okazać się czwartkowe spotkanie ECB. Rynek spodziewa się utrzymania wysokości stóp i wydłużenia programu QE o sześć miesięcy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,43 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD już nie taki silny

Silny ruch zarysował się również na dzisiejszym wykresie USD/PLN, gdzie dolar z pozycji 4,16 osunął się do wartości 4,12. Deprecjacja amerykańskiej waluty rozpoczęła się już jednak na początku tygodnia. Wzrost atrakcyjności złotego wynika przede wszystkim z sytuacji mającej miejsce w głównej parze walutowej, a to oznacza, że polski pieniądz wciąż silnie związany jest z ogólnoświatowymi nastrojami. Wobec tego zbliżające się posiedzenia ECB oraz Fed mogą stanowić wyzwanie dla złotego. Dziś średni kurs dolara osiągnął  4,13 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frankowicze odetchnęli

Bliźniaczo do USD/PLN prezentuje się środowy wykres franka. Od poniedziałku szwajcarska waluta kontynuuje spadki, a przyczyną odwrócenia od bezpiecznej waluty może być optymizm europejskich inwestorów. Patrząc na zachowania walut trudno dopatrzeć się w nich obaw o strefę euro, które nasilały się tuż przed włoskim referendum. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 4,08 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wyhamował także funt

Korekta nie ominęła również notowań GBP/PLN i dziś funt silnie powędrował na południe wykresu. W tym czasie ze strony brytyjskiej gospodarki napłynęły słabe dane dotyczące produkcji przemysłowej, które w ujęciu miesięcznym wyniosły -1,3%. Zgodne z oczekiwaniami okazał się natomiast indeks cen nieruchomości. Nie wsparło to funta i średnia wartość tej waluty wyniosła dziś 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.12.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000