KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla ... Czytaj całość
skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   ... Czytaj całość

Nowy miesiąc, nowy kwartał (komentarz walutowy 03.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja przebiegła przede wszystkim wokół publikacji poszczególnych indeksów PMI oraz oczekiwaniu na wystąpienia członków Rezerwy Federalnej. Po południu doszło jednak do pewnych wahań kursów wywołanych informacjami o zamachu w Petersburgu.

 

Euro nadal w dół

Kurs EUR/USD kontynuował dziś spadek. W tygodniu rynek będzie wypytywał kolejnych sygnałów mogących opowiedzieć się za umocnieniem amerykańskiej waluty. Kluczowe pod tym względem mogą okazać się wystąpienia przedstawicieli Fed – dziś wieczorem wypowie się m.in. William Dudley. Najciekawsze dla tej pary informacje zostaną natomiast opublikowane w piątek – mowa oczywiście o danych z rynku pracy w USA. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Bez zaskoczenia

Nastroje panujące na rynku walutowym nie przeszkadzają złotemu w utrzymaniu silniejszej pozycji – choć ostatnie dane z kraju nie są przychylne polskiej walucie. W trakcie dzisiejszej sesji publikowane były indeksy PMI. W Strefie Euro odczyt ten okazał się być zgodny z przewidywaniami, podobnie zresztą jak w Niemczech. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Oczekiwanie na kolejną podwyżkę

Nie bez wahań prezentował się dzisiejszy wykres USD/PLN, mimo to dolar kontynuuje zapoczątkowaną w zeszłym tygodniu aprecjację. Indeks PMI dla tego kraju przedstawiony zostanie w dalszej części dnia. Następnie uwaga skieruje się na wystąpienia członków Fed, którzy mogą wprowadzić zamieszenie, co do oczekiwań wobec czerwcowego posiedzenia FOMC. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,97 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Kolejne dane z Polski

Po piątkowym wzroście frank utrzymuje co prawda pozycję, jednak można powiedzieć, że w perspektywie kilku tygodniu jest ona relatywnie słaba. Dziś polska waluta zmierzyła się z kolejnymi rozczarowującymi danymi. Indeks PMI dla przemysłu – przy oczekiwaniach 54,6 – osiągnął wartość 53,5. Z kolei w Szwajcarii ten sam wskaźnik przewyższył prognozy. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość kursu CHF/PLN wyniosła 3,97.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Kondycja Wielkiej Brytanii pod obserwacją

Na dzisiejszy indeks PMI szczególną uwagę zwrócono w Wielkiej Brytanii. Na tle rozpoczynającego się Brexitu, każdy odczyt dotyczący kondycji gospodarczej tego kraju ma szczególne znaczenie. Wskaźnik ten rozczarował oczekiwania i wypadł słabiej od wyników zaprezentowanych w poprzednim miesiącu. Może to utrudnić funtowi kontynuację wzrostu i dziś średnia wartość tej waluty osiągnęła 4,97.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.04.2017 15:48
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000