KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Bank of England, BoE, Mark Carney, Ekantor.pl

Mark Carney – jak prezes Banku Anglii radzi sobie z wyzwaniami?

Mówią o nim “point-man” - zwiadowca, ten który idzie na przedzie i prowadzi resztę. Wiadomo, że jemu może oberwać się najbardziej, ale również sukces należy w pełni do niego. Taka Read more
Rada Prezesów, ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Rada Prezesów ECB – kto tak naprawdę ma prawo głosu?

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego to najwyższy organ decyzyjny odpowiedzialny za ustalanie stóp procentowych i prowadzenie polityki pieniężnej Wspólnoty. Prawo głosu wśród jej członków określa tak zwany system rotacyjny. W Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 18-22.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Tydzień silnych wahań na rynku walutowym dobiega końca. Złoty najmocniej osłabił się wobec funta i dolara. Również euro sporo straciło względem amerykańskiej waluty. Podjęta przez Europejski Bank Centralny decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie nie była dla inwestorów zaskoczeniem.

Wyrównany tydzień

Notowania głównej pary walutowej w minionym tygodniu były bardzo wyrównane. Przez pierwsze dwa dni umacniało się euro, później pałeczkę przejął dolar. Wtorkowe dane makro z amerykańskiego rynku nieruchomości okazały się słabsze od prognoz, natomiast sprzedaż domów na rynku wtórnym w opublikowana w środę i liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych z czwartku była wręcz zaskakująco dobra. To przesadziło o umocnieniu dolara. Wspólna waluta po wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się po posiedzeniu EBC wywołała chwilowe wahania na parze EUR/USD. Prezes Draghi zasadniczo nie powiedział nic nowego w kwestii polityki monetarnej Strefy Euro, co z jednej strony rozczarowało część uczestników rynku. Średni kurs EUR na zakończenie tygodnia wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Chwilowe umocnienie, a potem spadek

Dane makro z Polski w tym tygodniu rozczarowały inwestorów. Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa wypadła słabo, również sprzedaż detaliczna pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że złoty kończy tydzień osłabiony. Lepsze wskaźniki z Unii Europejskiej dotyczące przemysłu i usług wypychają kurs euro na koniec tygodnia powyżej poziomu 4,35 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar o kolejne 10 gr droższy

Amerykańska waluta od początku kwietnia wspina się w stronę styczniowego maksimum. Kurs pary USD/PLN w zeszłym tygodniu wzrósł o 10 groszy, w tym również zanotował już taką zwyżkę, z dzień się jeszcze nie skończył. Przedział wahań podczas ostatnich pięciu sesji znajdował się między 3,7624-3,8639. To czy kurs dolara wpisze się w trwały trend wzrostowy będzie zależało od przyszłotygodniowego posiedzenia Fedu. W opinii wielu analityków brak zaplanowanej konferencji prasowej po nim nie wskazuje, aby miała tego dnia zajść jakaś większa zmiana. Średni kurs dolara na zakończenie tygodnia wyniósł 3,86 PLN.
USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Droższy frank na koniec tygodnia

Brak danych makro ze Szwajcarii spowodował, że w całości notowania jej waluty były zależne od czynników ogólnoświatowych. Notowania CHF/PLN przez pierwsze trzy dni wskazywały na umocnienie złotego. Niestety wczorajsza konferencja prasowa po posiedzeniu EBC wywołała dziwne ruchy na rynku, które spowodowały wzrost wartości CHF. Dzisiejsze zapewnienia Prezydenta Dudy o kontynuowaniu poprawek w ustawie frankowej niestety nie wsparły naszej waluty. Kurs szwajcarskiej waluty na koniec tygodnia zawędrował do poziomu 3,95 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

O 18 groszy droższy

Można zdecydowanie powiedzieć, że funt brytyjski obrał kierunek wzrostowy. Umocnienia się GBP nastąpiło mimo słabych danych makro, wśród których największym rozczarowaniem była sprzedaż detaliczna za marzec. Kurs funta przez pierwsze trzy dni tego tygodnia stwarzał wrażenia przygotowywania się do silniejszego ruchu. Nie było jednak do końca wiadomo, w którym kierunku. W czwartkowy poranek rozpoczął silny wzrost, który cały czas trwa. Średni kurs funta szterlinga podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,55 PLN.

GBP/PLN

kurs franka

Źródło:biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.04.2016 15:17
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000