KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump, Trump, USA, ciekawostki, Ekantor.pl

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą

Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się Read more
bitcoin, kryptowaluty, kryptowaluta, gdzie kupić, Ekantor.pl

Bitcoin i inne kryptowaluty – gdzie je kupić i jak sprzedawać?

Przeczytałeś już wszystkie poradniki, od miesiąca śledzisz kursy i bitcoin nie ma przed Tobą tajemnic. Jesteś gotowy i zdecydowany. Tylko jak i gdzie kupić kryptowalutę?   Rosnąca popularność Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 18-22.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pomyślna koniunktura sprawiła, że miniony tydzień należał do złotówki, której kurs wyraźnie się umocnił. Jednym z wielu sprzyjających czynników był wczorajszy ton wypowiedzi prezesa ECB Mario Draghiego na konferencji po posiedzeniu banku. To właśnie decyzje podejmowane w najbliższym czasie przez banki centralne będą wzbudzać największe zainteresowanie inwestorów.

 

EUR traci względem USD
Ostatnie kilka dni nie były dla euro optymistyczne. Opublikowany we wtorek niemiecki indeks instytutu ZEW wykazał, że nastroje inwestorów po Brexicie są słabe, a to spowodowało spadek notowań wspólnej waluty, która pokonała utrzymującą się od czerwca barierę i osiągnęła w kulminacyjnym momencie wartość 1,09. Wczorajsza decyzja ECB oraz zachowawcza wypowiedź prezesa banku nie wpłynęły znacząco na ruch w parze EUR/USD, jednak inwestorzy nie mogą wykluczyć obniżenia stóp procentowych w przyszłości, a to może osłabić euro, którego średnia wartość osiągnęła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Optymistyczne położenie złotego
W poniedziałek inwestorzy wyraźnie zainteresowali się polską walutą, która stała się atrakcyjna w związku z optymistycznymi danymi dotyczącymi polskiej gospodarki, a także po piątkowej ocenie ratingu kredytowego kraju wystawionej przez agencję Fitch. Nie bez znaczenia okazały się również wczorajsze słowa szefa banku ECB, które zasugerowały możliwość luzowania polityki pieniężnej w niedalekiej przyszłości. Taki układ czynników lokalnych, połączonych z globalnymi nastrojami zaowocował spadkiem notowań euro, którego średnia wartość osiągnęła dziś 4,34 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar wyczekuje dalszych decyzji
Niepokoje wywołane tureckim zamachem stanu oraz pozytywne odczyty z Polski sprawiły, że silny wzrost notowań złotego został odnotowany w poniedziałek również w parze z USD. Amerykańska waluta, w obliczu niepewności związanej z Brexitem, jest jednak na tyle atrakcyjna dla inwestorów, że już we wtorek zaczęła nadrabiać straty. Fakt, iż gospodarka USA jest gotowa na podwyżkę stóp procentowych mocno wspiera dolara, którego średnia wartość osiągnęła dziś 3,94 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Chwilowy oddech w parze z CHF
Analogiczna sytuacja, co w przypadku euro i dolara, wydarzyła się również w parze z frankiem szwajcarskim, gdzie w poniedziałek doszło do silnej aprecjacji polskiej waluty. W kolejnych dniach frank starał się odrobić straty, ale pozycji złotego nie zdołały zaszkodzić nawet informacje o decyzji w sprawie obniżenia wieku emerytalnego w Polsce. Jednak powoli uwaga inwestorów zaczyna przenosić się na ustawę frankową, co w niedalekiej przyszłości może zaszkodzić polskiej walucie. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 4,00 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Problemy brytyjskiej waluty
Od środy sytuację w parze GBP/PLN można było uznać za ustabilizowaną. Optymistyczne informacje napływające z Wielkiej Brytanii na temat gotowości do negocjacji z UE, działały krzepiąco na notowania tej waluty. Według zapewnieniom Kristin Fobres z BoE, bank potrzebowałby większych dowodów na negatywny wpływ Brexitu, aby zdecydować się na obniżenie stóp procentowych w sierpniu. Dziś takim dowodem mógł być wstępny odczyt indeksu PMI dla przemysłu i usług, który był słabszy od prognozowanego, co obniżyło notowania funta i jego średnia wartość osiągnęła dziś 5,16 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, złoty, funt, kurs złotego

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.07.2016 15:41
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000