KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

gołębie, jastrzębie, Fed, bank centralny, polityka pieniężna, Ekantor.pl

Ptaki w polityce pieniężnej – kim są jastrzębie i gołębie?

Czasami można odnieść wrażenie, że komentatorzy finansowi specjalnie wyszukują tak barwne określenia, aby nadać trochę emocji kolejnym suchym relacjom z giełdy albo raportom Fed. Ciężko zresztą inaczej traktować nazwanie kogoś Read more
tanie loty, lot, samolot, bilety lotnicze, rezerwacja biletów, Ekantor.pl

Tanie loty – 8 najlepszych serwisów do rezerwacji biletów

W cenie dwóch kaw w kawiarni możesz polecieć do Norwegii. Zamiast obiadu na mieście możesz zobaczyć Barcelonę. Bilety lotnicze są obecnie niezwykle tanie. Zobacz gdzie je znaleźć i na co Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 22-26.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Od poniedziałku na rynku panowała atmosfera wyczekiwania na dzisiejsze wystąpienie prezes Fed Janet Yellen podczas trwającego od czwartku sympozjum bankierów. Perspektywa poznania planów Rezerwy Federalnej w kwestii stóp procentowych przyćmiła dane publikowane w tym tygodniu.

 

Piątek najważniejszym dniem tygodnia

Wahania, które w tym tygodniu pojawiały się w parze EUR/USD były związane przede wszystkim z napięciem, pojawiającym się odnośnie zacieśnienia polityki pieniężnej Fed. Rynek od poniedziałku spekulował, jaki może być dzisiejszy ton wypowiedzi Janet Yellen, a publikowane w tym czasie dane makroekonomiczne zeszły na drugi plan i odczytywane były przede wszystkim przez pryzmat ich wpływu na decyzję Fed. Wystąpienie prezes Fed rozpocznie się o 16:00 czasu polskiego. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Projekt budżetu osłabił PLN

Złotówka również pozostała w tym tygodniu pod silnym wpływem informacji zza oceanu, jednak jej relację z euro można było uznać za ustabilizowaną. Zwrot nastąpił wczoraj w godzinach popołudniowych. Natomiast dziś wartość euro zdołała pokonać poziom 4,33 PLN. Takie zachowanie tłumaczy się negatywną reakcją rynku na projekt budżetu na 2017 roku oraz perspektywą luzowania polityki pieniężnej. W wyniku powyższego średni kurs euro wyniósł dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Aprecjacja dolara

Rosnące z każdym dniem oczekiwania wobec amerykańskiego banku centralnego znajdują odzwierciedlenie w notowaniach dolara, który od wtorku powoli, ale skutecznie pnie się do góry. Korzystne dane odnoszące się do gospodarki USA, choć nie znajdowały się w centrum zainteresowania, to jednak wzmogły apetyt na podwyżkę stóp procentowych. Najważniejsza jednak pozostaje postawa, jaką podczas dzisiejszego wystąpienia obierze Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła poziom 3,83PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Odbicie franka

Relacja jaka w tym tygodniu łączyła franka szwajcarskiego ze złotówką nie była zaskoczeniem. Polska waluta przestała być napędzana dobrze przyjętym przez inwestorów projektem ustawy frankowej, a brak znaczących publikacji krajowych sprzyjał stabilizacji. Dystans dzielący te dwie waluty zaczął pogłębiać się w czwartek, co może mieć związek ze źle odebranymi przez rynek założeniami odnoszącymi się do budżetu na 2017 rok. Niekorzystnie na PLN mogą wpływać również głosy o możliwej obniżce stóp procentowych. W wyniku takiej koniunktury średni kurs franka wyniósł dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt odreagowuje

Ostatnie dane z Wielkiej Brytanii wykazały, że w przeciwieństwie do inwestorów, Brytyjczycy nie przejęli się konsekwencjami, jakie może nieść za sobą podjęta przez nich w czerwcu decyzja o opuszczeniu struktur UE. Mimo, że rynek pozostaje niepewny wobec zachowania funta, to ostatnie dni dla tej waluty okazują się całkiem optymistyczne. Wzrost notowań wywołany jest najprawdopodobniej pozytywnymi odczytami, które oddalają widmo dalszego luzowania polityki pieniężnej przez BoE. Dziś funt osiągnął średni poziom 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.08.2016 15:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000