KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy będzie podwyżka stóp procentowych?

Piątkowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy – na te informacje czekają wszyscy inwestorzy. Rynki finansowe niecierpliwie wyczekują informacji o liczbie nowych miejsc pracy, wysokości stopy bezrobocia oraz wysokości Read more
jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 25.07-29.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień na rynku walutowym upłynął w atmosferze spokoju i wyczekiwania na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Wydźwięk komunikatu ze strony Fed zaburzył utrzymującą się od poniedziałku stabilizację i osłabił pozycję dolara. Spadek odnotował również frank, który we wtorek znalazł się poniżej psychologicznej bariery 4,00 PLN.

 

Dolar oddaje prowadzenie
Od początku tygodnia sytuację między EUR/USD można było uznać za unormowaną, jednak na wyraźną niekorzyść wspólnej waluty. Sytuacja zaczęła się zmieniać w środę, co było spowodowane wyczekiwaniem na decyzję ze strony amerykańskiego banku centralnego. Chociaż inwestorzy nie spodziewali się zmiany w sposobie prowadzenia polityki pieniężnej przez Fed, to jednak mieli nadzieję na pewne prognozy, mogące przybliżyć termin podwyższenia stóp. W wyniku tych okoliczności dolar stracił względem euro i jego średnia wartość wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs dolara, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Pewna pozycja złotego
Złoty od kilku dni znajduje się w koniunkturze, zapewniającej mu kurs względem euro na poziomie 4,35 PLN.  Czwartkowe wzmocnienie euro, które wynikało z niepewności wobec dalszego kierunku polityki pieniężnej Fed sprawiło, że waluta ta zyskała również w parze ze złotówką. PLN szybko zaczął jednak odrabiać straty. Opublikowane dziś dane dotyczące inflacji w Strefie Euro oraz wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych w Polsce, pokazały że potrzebny jest silniejszy impuls, aby zmienić relacje w tej parze. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar osłabiony niepewnością
Zniecierpliwienie rynku walutowego w związku z brakiem informacji ze strony Fed sprawiło, że dolar stracił w połowie tygodnia również względem złotówki i w kulminacyjnym momencie osiągnął poziom 3,92. Dzisiejsze dane dotyczące PKB nie były zachwycające, co może jeszcze bardziej zniechęcić inwestorów do amerykańskiej waluty. Bodźcem do mocniejszych ruchów w tej parze może się natomiast okazać zaplanowana na przyszły tydzień publikacja dotycząca amerykańskiego rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,90 USD.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Zmienność franka
We wtorek frank szwajcarski odnotował silną deprecjację względem polskiej waluty. Takie zachowanie wrażliwej – zarówno na czynniki globalne, jak i lokalne – waluty zaczęto nawet tłumaczyć interwencją ze strony banku szwajcarskiego. W kluczowym momencie frank sięgnął poziomu 3,98. Od wczoraj jednak CHF odrabia straty i nie można wykluczyć pogłębienia dystansu w tej parze, który będzie rósł wraz z niepokojami dotyczącymi ustawy kredytowej. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,01 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt reaguje na Brexit
Chociaż osłabiony decyzją Brytyjczyków funt starał się unormować sytuację w parze ze złotówką, to jednak napływ niekorzystnych danych z Wielkiej Brytanii pokazał, że zapoczątkowanie procesu odejścia od Unii Europejskiej nie pozostało obojętne dla gospodarki tego kraju. Silny spadek, któremu ulegał kurs funta od wczorajszej sesji sprawił, że jego średnia wartość osiągnęła dziś 5,15 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.07.2016 15:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!