KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca

Kondycja rynku pracy problemem pracodawców

Rekordowo niska stopa bezrobocia, coraz większa ilość zatrudnionych osób i wzrost płac - takie informacje na temat sytuacji na polskim rynku pracy cieszą, jednak nie wszystkich. Coraz lepsze dane pogłębiają ... Czytaj całość
Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 1.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Od referendum w Wielkiej Brytanii minął już tydzień. Rynek walutowy miał czas na to, aby ustabilizować się, co bardzo wyraźnie dało się zauważyć po wczorajszym solidnym umocnieniu złotego. Dziś w centrum uwagi inwestorów znajda się dane dotyczące przemysłu na świecie.

Kurs głównej pary walutowej dzisiejszą sesję rozpoczął od mocniejszych wahań w przedziale 1,10-1,11. Zmienność na tej parze była wywołana zapewne jeszcze wczorajszymi publikacjami makro oraz doniesieniami z Europy, z których kluczowa zdaje się informacja o planowanej na przyszły miesiąc podwyżce stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Dziś inwestorzy skoncentrują się na drugiej części sesji, gdzie poznają wartość indeksów PMI i ISM dla przemysłu w USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,10 USD.

Koniec tygodnia przyniósł długo wyczekiwane umocnienie złotego, który pod koniec wczorajszej sesji prawie powrócił do poziomu sprzed brytyjskiego referendum na parze EUR/PLN. Również widoczne było silne osłabienie dolara, który piątkowy handel rozpoczął od poziomu 3,93. Frank szwajcarski dotarł do poziomu 4,03 z którego na pewno ucieszyli się polscy kredytobiorcy. Bardzo silne osłabienie zanotował również funt brytyjski, który docierając do poziomu 5,22 osiągnął tym samym roczne minimum. Było to spowodowane prawdopodobnie zapowiedzianą przez prezesa Banku Anglii zmianą w polityce monetarnej tego kraju, która może nastąpić już w przyszłym miesiącu. W trakcie dzisiejszej sesji poznamy kilka istotnych dla danych makro, które mogą wpłynąć na notowania walut. Będą to głównie publikacje danych dotyczących przemysłu.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Czechy
 • Indeks PMI dla przemysłu – Polska
 • Sprzedaż detaliczna – Szwajcaria
 • Indeks PMI dla przemysłu – Hiszpania
 • Indeks PMI dla przemysłu – Szwajcaria
 • Indeks PMI dla przemysłu – Niemcy
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA
 • Indeks ISM dla przemysłu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

01.07.2016 10:02
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000