KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty, kurs walut, strefa euro, podróż, wyjazd, Ekantor.pl

Euro czy waluta lokalna – co zabrać jadąc poza strefę euro? [krótki przewodnik]

Jaką walutę zabrać jadąc za granicę? To pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadajemy sobie planując podróż. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. A podejmując złą decyzję narażamy się na to, Read more
Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more

Poranny komentarz walutowy 17.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas marcowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego nie wprowadzono zmian w wysokości stóp procentowych. Była to decyzja zgodna z oczekiwaniami rynków.

Kurs EUR/USD po ogłoszeniu decyzji Fedu o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie poszybował w górę. Dolar osłabił się wobec euro do wartości 1,12, czego również można było się spodziewać. Janet Yellen wraz z decydentami najwyraźniej czeka na idealne dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki. Z nowości, dowiedzieliśmy się, że Rezerwa Federalna zredukowała plan podwyżek z czterech (założenie z grudnia) do jednej, albo dwóch w tym roku. Dzisiejsza średnia wartość euro o poranku wyniosła 1,12 USD.

Reakcja polskiej waluty na wiadomości z za oceanu była początkowo niewielka. Dopiero pod koniec wczorajszej sesji złoty umocnił się wobec euro. Na parze z dolarem sytuacja wygląda znacznie lepiej, po wczorajszym umocnieniu do 3,81 dziś złoty pogłębił tę przewagę do 3,80. Dzisiejsza sesja dla par GBP/PLN oraz CHF/PLN będzie jedną z ważniejszych w tym tygodniu ze względu na publikacje decyzji w sprawie wysokości stóp procentowych przez bank centralny Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Są to dwa główne wydarzenia, które oprócz danych makro będą miały największy wpływ na notowania walut.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Szwajcaria
 • Decyzja ws. stóp procentowych – Szwajcaria
 • Handel zagraniczny – Strefa Euro
 • Inflacja producencka – Strefa Euro
 • Decyzja ws. stóp procentowych – Wielka Brytania
 • Wniosek o zasiłki dla bezrobotnych – USA
 • Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • Wyniki sprzedaży detalicznej – Polska.

cele informacyjne komentarz walutowy

17.03.2016 09:04
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000