KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną ... Czytaj całość
Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 31.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję całkiem od innych poziomów niż wczoraj. Głowna para walutowa nadal znajduje się wysoko. Dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne jest wypełnione po brzegi, co może w sposób istotny wpłynąć na kursy walut.

Kurs euro dzisiejszą sesję rozpoczął od lekkiego spadku, jednak nadal powyżej 1,13. Inwestorzy nie zareagowali na wczorajszy raport ADP, który wypadł lekko ponad to, co oczekiwał rynek. Większe zainteresowanie wzbudziły dane dotyczące tygodniowego zapasu paliwa, które zmniejszyły się więcej niż prognozowano. To dobry znak do rynku surowców. Dziś przed nami kilka ważnych pozycji w kalendarium makroekonomicznym, z których dla głównej pary walutowej najistotniejsza będzie szacunkowa wartość inflacji HICP ze Strefy Euro.

Wczorajsze notowania złotego na parze z euro były bardzo ciekawe. Kurs wspólnej waluty zaliczył pierwszy raz od dawna czterogroszową zmienność. Gdy spojrzymy na ruchy tej pary z szerszej perspektywy zobaczymy, że zejście do poziomu 4,24 było jedynie korektą, a otarcie się o 4,28 próbą wybicia nowego maksimum. Prawdopodobnie złoty będzie teraz próbował ustabilizować się na poziomie 4,25. Czwartkowy poranek został rozpoczęty wysoko, jednak w trakcie dnia zostaną podane wstępne dane o inflacji CPI z Polski, które mogą naszą walutę wesprzeć. Kurs dolara prawie odrobił wszystkie poniesione we wtorek straty i zbliża się ponownie do 3,78. Brytyjska waluta bardzo powoli umacnia się wobec złotego, dziś mogą wystąpić silniejsze wahania na tej parze w związku z wystąpieniem publicznym szefa BoE Marca Carneya. Złoty również nie zaczął dobrze dnia na parze z frankiem szwajcarskim. Po wczorajszym poziomie 3,88 dziś nie ma już śladu. Kurs CHF zbliżył się do wartości 3,91.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney) – Wielka Brytania
 • Finalny odczyt PKB – Wielka Brytania
 • Inflacji HICP – Strefa Euro
 • Wstępne dane dotyczące inflacji CPI – Polska
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Indeks Chicago PMI – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

31.03.2016 08:39
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000