KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty, waluta, Ekantor.pl

5 ciekawostek walutowych, czyli o tym jak płacić własnym DNA

Pieniądze, czy to fizyczne czy wirtualne potrafią decydować o kształcie otaczającej nas rzeczywistości. I nie chodzi wyłącznie o twardą politykę czy gospodarkę, ale również o kształt torebki albo łańcuch DNA. Read more
weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z Read more

Przed świętami złoty słabszy. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 10-14.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W przedświątecznym kalendarzu makroekonomicznym uwagę skupiały przede wszystkim odczyty dotyczące inflacji. Na wykresach złoty tracił wobec podstawowych walut, silniejszy był natomiast dolar. Musiał się on jednak ponownie zmierzyć ze słowami Donalda Trumpa.

 

Reakcja na Trumpa

Rozczarowujące dane o rynku pracy w USA nie zdołały przeszkodzić dolarowi w umocnieniu i na początku tygodnia notowania EUR/USD sięgały minimów 1,05. Silniejsza pozycja amerykańskiej waluty zdołała się utrzymać do środy, kiedy to nastąpiła aprecjacja euro, będąca odpowiedzią na słowa prezydenta USA. Donald Trump zwrócił uwagę na zbyt silną pozycję dolara. Pod koniec tygodnia ruch ten został wymazany i dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Niemiec i nastroje globalne

Bez charakterystycznych wahań prezentuje się wykres EUR/PLN.  Na początku tygodnia doszło do umocnienia euro wobec polskiej waluty i relacja ta utrzymała się do piątku. Kalendarium dla Strefy Euro w tym czasie prezentowało się wyjątkowo skromnie. Inwestorzy skupili się więc na danych z Niemiec. We wtorek zaskoczeniem okazał się solidny odczyt indeksu instytutu ZEW, z kolei w środę napłynęły informacje o zgodnym z prognozami spowolnieniu dynamiki inflacji konsumenckiej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar silniejszy

Silniej prezentowała się również pozycja dolara w parze z polską walutą. Podobnie jak w przypadku EUR/USD w połowie tygodnia amerykańska waluta musiała zmierzyć się ze słowami Donalda Trumpa. Rynek odnotował również zmianę nastawienia prezydenta wobec krytykowanej do tej pory polityki Fed- w tym prezes Janet Yellen, której poniedziałkowej wystąpienie nie wniosło nic nowego w kwestii podwyżki stóp procentowych. W kalendarzu nie zabrakło także danych, z których najwięcej uwagi skupiała inflacja, ilość wniosków dla bezrobotnych oraz wyniki sprzedaży detalicznej. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,99.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

W kończącym się dziś tygodniu złoty stracił również wobec franka szwajcarskiego. W tym czasie rynek zdołał zapoznać się z kilkoma krajowymi danymi, choć notowania złotego wciąż silnie skorelowane są z panującymi globalnie nastrojami. Najwięcej zainteresowania wzbudziła inflacja CPI za marzec, która wyhamowała i wykazała spadek 0,1% względem ubiegłego miesiąca. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt pokonał 5,00 PLN

Osłabioną pozycję rodzimej waluty można było zaobserwować również w jej parze z funtem, który konsekwentnie umacniał notowania pokonując barierę 5,00. Nie zabrakło w ostatnich dniach również danych z Wielkiej Brytanii. Dynamika inflacji CPI zwolniła i w ujęciu rocznym wyniosła 1,8% przy oczekiwaniach 1,9%. Wzrosła natomiast ilość wniosków dla bezrobotnych. Dziś średnia wartość GBP/PLN osiągnęła 4,99.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.04.2017 15:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000