To musisz wiedzieć. Próba rakietowa Korei Płn. 3 fakty walutowe

Wtorkowa sesja rozpoczęła się informacją o próbie rakietowej Korei Północnej, co zwiększyło awersję do ryzyka. Złoty zachowuje się jednak stabilnie. Z punktu widzenia kalendarza makro, pojawi się dziś co prawda kilka danych, jednak dla inwestorów znacznie ciekawiej prezentują się kolejne dni tygodnia.

 

Próba rakietowa Korei Północnej

We wtorek rano Korea Północna dokonała próby rakietowej. Pocisk przeleciał nad północną częścią Japonii i wpadł do oceanu. Napięcia geopolityczne mogą podbijać wycenę do ryzyka. Złoty jednak jako waluta państwa oddalonego od działań Korei, zachowuje się stabilnie.

 

Dane makro: Wielka Brytania, Francja i USA

We wtorkowym kalendarzu znajduje się kilka danych z Europy, jednak ich znaczenie będzie raczej drugorzędne. Uwagę przykuwać mogą wiadomości ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zaprezentowany zostanie indeks zaufania konsumentów oraz wystąpi jeden z przedstawicieli Fed.

 

Druga część tygodnia będzie bogatsza w dane

Dość senny pod względem makroekonomicznym początek tygodnia, nie jest prognostykiem na kolejne dni. A wręcz przeciwnie. Przełom sierpnia i września będzie obfitował w publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Tam również emocje – związane z reformą podatkową – może wywołać Donald Trump.

 

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Indeks cen nieruchomości – Nationwide (m/m) – USA

08:45 PKB s.a., rew. (k/k) – Francja

16:00 Indeks zaufania konsumentów – Conference Board – USA

17:00 Wystąpienie szefa Fed z Chicago (Charles Evans) – USA

29.08.2017
Katarzyna Orawczak