KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podatki, zmiany, przedsiębiorcy, firma, Ekantor.pl

Ważne zmiany dla przedsiębiorców

Prowadzący własny biznes muszą już od początku 2018 roku zachować wzmożoną czujność. Zmianom bowiem ulega nie tylko system podatkowy i ZUS, ale pojawiają się również dodatkowe opłaty, zasady ochrony danych Read more
Funt - waluta o długiej i ciekawej historii

Funt – waluta o długiej i ciekawej historii

Od kilku lat funty rodzą emocje i pobudzają fantazję wielu obywateli naszego kraju. Z chwilą otworzenia się rynków pracy na wyspach, do Wielkiej Brytanii wyjechało tysiące Polaków, liczących na znaczącą Read more

Złoty wciąż silny (komentarz walutowy 21.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek okazał się dobry dla polskiej waluty. Złoty korzysta ze zwiększonego apetytu na ryzyko. Traci natomiast dolar, któremu brakuje wsparcia ze strony przedstawicieli Fed.

 

Euro coraz mocniejsze

Notowania głównej pary w ostatnim czasie silnie związane są z decyzjami banków centralnych. Przewidywalność Fed i duża niespodzianka ze strony ECB, to dwa czynniki, które odpowiedzialne są za słabość dolara i atrakcyjność wspólnej waluty. Dodatkowo na korzyść euro wpłynęła również wczorajsza debata we Francji, w trakcie której dobrze zaprezentował się kontrkandydat Marine Le Pen. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,08 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobre notowania złotego

Polska waluta dawno nie była tak silna, jednak jej notowania wynikają przede wszystkim ze zmniejszonej awersji do ryzyka. Dzisiejsza sesja nie przyniosła żadnych istotnych danych ani ze Strefy Euro, ani z kraju. Dlatego sytuacja na wykresie EUR/PLN jest przede wszystkim echem nastrojów wokół głównej pary walutowej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Janet Yellen wystąpi w czwartek

Ze zwiększonego sentymentu do ryzyka korzysta również złoty w parze z dolarem, gdzie dziś można było zaobserwować spadek amerykańskiej waluty do wartości 4,94 PLN. Na chwilę obecną dla dolara niezwykle ważne stają się słowa przedstawicieli Fed. Odwrócenie dotychczasowej, gołębiej retoryki mogłoby spowodować umocnienie jego pozycji. Pod tym względem rynek będzie analizował czwartkowe wystąpienie Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,94 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank słaby

Spadek odnotował również frank szwajcarski. Fakt ten może wynikać po części z uspokojenia emocji po wczorajszej debacie we Francji. Krajowy kalendarz danych makroekonomiczny na wtorek pozostał pusty, a  w nadchodzących dniach inwestorzy poznają jedynie odczyty dotyczące koniunktury oraz stopy bezrobocia. Opublikowany zostanie również raport z posiedzenia RPP. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,96.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt próbuje sił

Słaby pozostaje także funt, jednak dziś w drugiej części dnia można było zaobserwować wzrost jego notowań. We wtorkowym kalendarium nie zabrakło interesujących danych z Wielkiej Brytanii. Inflacja konsumencka oraz wskaźnik zamówień okazały się wyższe oczekiwań, rozczarowanie mógł przynieść natomiast wynik inflacji producenckiej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,91 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

21.03.2017 14:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000