KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

auta, sprowadzanie aut, kupno samochodu, Ekantor.pl

Samochody z Niemiec – jak sprowadzić auto z zagranicy?

Już na pierwszy rzut oka procedury sprowadzenia auta do kraju mówią jedno: łatwiej je kupić niż zarejestrować. Transakcja za granicą to często formalność i pieniądze z ręki do ręki. Potem Read more
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty Read more

Komentarz walutowy 1.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środek tygodnia na rynku walutowym przyniósł niewielkie zmiany w notowaniach naszej waluty. Złoty nieznacznie osłabił się wobec euro i franka, natomiast umocnił się względem funta i dolara. Wspólna waluta trzeci dzień z rzędu zyskuje wobec amerykańskiej waluty.

Dolara czeka na piątek

Dolar kolejny dzień z rzędu słabnie wobec euro. Inwestorzy zdaje się, że za bardzo nie zwracają uwagi na dane, które pochodzą z USA. Wszyscy wyczekują piątkowej publikacji z rynku pracy, która ma stanowić podłoże dla Fedu przy podejmowaniu decyzji na najbliższym posiedzeniu. Notowania głównej pary walutowej zbliżyły się dziś do poziomu 1,12. Być może po publikacji popołudniowych danych dotyczących przemysłu nastąpi cofnięcie się bardziej w kierunku 1,10. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Lekkie osłabienie złotego

Opublikowane dziś dane dotyczące przemysłu zarówno w Strefie Euro jak i Polsce wypadły całkiem dobrze. Dzięki nim po dwóch dniach wahań euro zdołało umocnić się wobec złotego. Inwestorzy podeszli jednak do nich z dystansem. Kluczowe w tym tygodniu dla nich będzie jutrzejsze posiedzenie EBC. Z naszego punktu widzenia nie należy się jednak spodziewać, aby M. Draghi postanowił dokonać kolejnych zmian. Stopy procentowe prawdopodobnie zostaną na dotychczasowym poziomie. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,39 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Wahania dolara

Podczas dzisiejszej sesji dolar utrzymał przewagę nad złotym tylko przez pierwszą część dnia. Tuż przed południem zanotował spadek z poziomu 3,94 do 3,92. Prawdopodobnie po opublikowaniu danych makro ze Stanów Zjednoczonych kurs dolara ponownie zmieni swoją pozycję. Przed nami jeszcze wartość indeksu PMI i ISM dla przemysłu. Uczestnicy rynku w dalszym ciągu niecierpliwie wyczekują piątkowego raportu z rynku pracy. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Nowa nadzieja dla frankowiczów

Aktualnym tematem związanym z notowaniem naszej waluty na parze z frankiem jest nowy pomysł rozwiązania problemu frankowiczów. Dotyczy on m.in. udziału Narodowego Banku Polskiego, a raczej jego rezerw walutowych do rozwiązania kryzysu. Burza wśród finansistów trwa, ponieważ pomysł ten wiąże się z bardzo dużym ryzykiem dla gospodarki. Kurs franka podczas dzisiejszej sesji lekko wzrósł. Prawdopodobnie miało to związek z bardzo dobrym wynikiem opublikowanego indeksu PMI dla przemysłu, który wzrósł do 55,8 pkt. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,97 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Sondaże osłabiają funta

Nowe sondaże dotyczące Brexitu wyraźnie osłabiły funta. Notowania pary GBP/PLN wyraźnie spadają drugi dzień z rzędu. Dzisiejsza publikacja indeksu PMI dla przemysłu, mimo że wskazała wzrost, była niewystarczająca, aby umocnić brytyjską walutę. Ponownie na rynek powraca temat zagrożeń dla gospodarki Anglii, z jakimi może się zmierzyć w sytuacji wystąpienia z UE. Kurs funta w najbliższym czasie będzie bardzo wrażliwy na każde nowe wyniki sondażu. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,66 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

01.06.2016 15:38
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!