KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków ... Czytaj całość
Norwegia

Polacy​​ wybierają​​ fiordy. ​​Norwegia​​ – ​​czy​​ to ​​się ​​opłaca?

Szok i niedowierzanie - to może odczuć wielu z nas sprawdzając zarobki w Norwegii. Kierowca autobusu otrzymujący ponad 10 tys. zł netto miesięcznie? Dla wielu taka informacja jest wystarczająca żeby ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 14.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia na rynku walutowym był spokojny. Zarówno para CHF/PLN jak i EUR/PLN zanotowały lekki wzrost. Dolar umocnił się wobec złotówki jak i wspólnej waluty. Wielu inwestorów niecierpliwie wyczekuje podwyżki stóp procentowych w USA. Decyzja w tej sprawie ma zapaść podczas czwartkowego posiedzenia Fedu.

 

Dolar czeka na czwartek

 
Najważniejszym dniem tygodnia dla pary EUR/USD będzie czwartek. Wszystkie oczy będą zwrócone na posiedzenie Fedu. Zostanie na nim podjęta decyzja o pierwszych od 2008 roku zmianach w polityce monetarnej USA. Tymczasem poniedziałkowa sesja miała spokojny przebieg mimo dynamicznego poranku. Główna para walutowa poruszała się w obrębie wartości 1,13. Dolar usilnie starał przebić się przez poziom 1,14. Dziś nie będzie jednak to możliwe z racji pustego kalendarium makro dla USA. Nastroje na rynku są bardzo zmienne, dlatego wielu inwestorów bacznie obserwowało wszystkie, nawet te zazwyczaj małoznaczące czynniki. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,13 EUR.

Poziom euro determinowany prze problem uchodźców

 
Notowania na parze EUR/PLN nie należały dziś do spokojnych. Silniejsze ruchy rozpoczęły się w godzinach porannych, kiedy już większość państw powróciła do handlu na rynku walutowym po weekendzie. W dalszym ciągu na arenie europejskiej toczył się spór o uchodźców. Główny problem stanowią oczekiwania Parlamentu Europejskiego, który oczekuje przyjmowania przez państwa członkowskie większej liczby imigrantów niż w rzeczywistości jest to możliwe. Dla Strefy Euro został dziś opublikowany lepszy niż oczekiwano raport dotyczący produkcji przemysłowej, który umocnił wspólną walutę wobec złotówki. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,20 PLN.

Wszyscy czekają na decyzję Fedu

Decyzja odnoście podwyżki stóp procentowych na czwartkowym spotkaniu członków Fedu raczej jest już przesądzona. Kalendarium makroekonomiczne zawiera tylko dwie publikacje, które mogą jeszcze istotnie wpłynąć na Fed. Jednak musiałyby one bardzo mocno odbiegać od prognoz. Będą to środowa wartość inflacji konsumenckiej CPI oraz czwartkowa liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Opinie inwestorów są podzielone jak zawsze. Rynek finansowy jest pełen zarówno zwolenników jak i przeciwników podwyżki stóp procentowych w USA. Ogólny sentyment przemawia za koniecznością takich zmian z racji na globalne pogarszanie się światowej gospodarki. Jakie efekty będą miały ruchy Fedu o tym dowiemy się już niebawem. A tymczasem średnia wartość dolara wyniosła 3,71 PLN.

Dobry początek tygodnia dla złotówki

W piątek popołudniu kurs franka szwajcarskiego osiągnął najniższą wartość od czterech miesięcy. Dziś para CHF/PLN poruszała się nieco wyżej, ale sentyment na rynku pozostał. Opublikowane dziś rano dane ze szwajcarskiej gospodarki dotyczące inflacji konsumenckiej, producenckiej oraz sprzedaży detalicznej okazały się być gorsze od prognozowanych, co przyczyniło się do osłabienia CHF. Było to zwłaszcza widoczne na parze bazowej EUR/CHF. Jeśli w najbliższych dniach nie nastąpi mocne odbicie to jest szansa na wykreowanie się trendu spadkowego na parze CHF/PLN. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,82 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

14.09.2015 15:10
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000