KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more
tir, transport, firma transportowa, oszczędności, pieniądze, Ekantor.pl

Jak wprowadzić oszczędność w firmie transportowej?

Chodzą po ziemi tacy ludzie, którym wydaje się, że firmy transportowe złote czasy mają już za sobą. Zmieniające się prawo, problemy ze znalezieniem kierowców, niebezpieczeństwa na granicy, wysokie koszty paliwa Read more

Komentarz walutowy 15.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nadchodzący tydzień będzie obfity w ważne wydarzenia dla rynku walutowego. Zaczynamy w środę posiedzeniem Fedu, na które czeka z niecierpliwością dolar.

Czwartek będzie kluczowy dla euro z racji posiedzenia Eurogrupy. Ten dzień tygodnia powinien być również ważny dla „frankowiczów”, ponieważ w godzinach porannych swoje wystąpienie będzie miał prezes SNB Thomas Jordan, od którego inwestorzy oczekują skuteczniejszych działań w związku z przewartościowanym frankiem.

 

Eurogrupa, Fed, Grecja

Rozpoczął się ważny tydzień dla pary EUR/USD. W środę zakończą się obrady Rezerwy Federalnej, która ma podjąć decyzję w sprawie stóp procentowych. Wszystko przemawia za tym, że raczej ich wysokość nie zostanie zmieniona. Jeżeli dane makroekonomiczne będą równie pomyślne, jak poprzednie to wrześniowy termin wprowadzenia zmian w polityce monetarnej USA będzie bardzo realny. Na czwartek natomiast zaplanowano spotkanie ministrów finansów strefy euro. Eurogrupa podejmie z pewnością dyskusję na temat Grecji, do której po MFW cierpliwość straciła również Komisja Europejska. Ateński rząd jest nieugięty m.in. w sprawie obniżenia emerytur i podwyższenia podatku VAT. Na notowania EUR/USD miały dziś wpływ spekulacje inwestorów na temat powyższych wydarzeń. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,12 euro.

 

Euroland czeka na wystąpienie prezesa EBC a Polska na inflację CPI

Euro na parze ze złotówką rozpoczęło tydzień równie mocno, jak zakończyło poprzedni. Mimo gorszych danych dotyczących produkcji przemysłowej wspólna waluta bez problemu osiągnęła poziom 4,15. EUR/PLN raczej zakończyło trend spadkowy, lecz nic nie jest do końca przesądzone przy tak dużej niestabilności rynku. Dzisiejsza sesja może być bogata w wahania na tej parze walutowej m.in. ze względu na zaplanowane na popołudnie wystąpienie prezesa EBC Mario Draghiego. Do zmian na tym parytecie przyczynią się także odczyty wskaźników ekonomicznych dla Polski. Po 14 poznamy wartości bilansu płatniczego oraz inflacji CPI. W centrum uwagi inwestorów w dalszym ciągu pozostawał temat greckich negocjacji. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,14 PLN.

 

Duże ryzyko, duże wahania

Duży wzrost ryzyka na rynku finansowym spowodowany greckimi zawirowaniami niekorzystnie wpłynął na naszą walutę. Dzisiejsza sesja na parze USD/PLN przebiegała dość niespokojnie, ponieważ od samego rana obserwowaliśmy spore wahania. Najpierw wzrost do 3,70 a później w krótkim czasie zanotowała spadek do 3,68. Polski rynek wyczekiwał danych makro natomiast amerykańscy inwestorzy spierali się w sprawach tamtejszej polityki monetarnej. Wszystko to miało swoje odzwierciedlenie w kursie USD/PLN. Mimo dzisiejszej tak dużej zmienności poprzednie sesje wskazują na to, że dolar raczej poszybuje w górę. Jego średnia wartość wyniosła dziś 3,69 PLN.

 

Frank czeka na bilans handlu zagranicznego

Notowania franka szwajcarskiego nieznacznie podskoczyły do góry po publikacji danych makro. Sprzedaż detaliczna wypadła zdecydowanie lepiej, natomiast inflacja producencka nieco poniżej prognoz. Stąd jedynie chwilowe umocnienie CHF. Inwestorzy zainteresowani kursem CHF/PLN najbardziej wyczekują czwartku, ponieważ wtedy zostanie opublikowany raport bilansu handlu zagranicznego. W ten dzień poznamy także decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych dla Szwajcarii. Przemówienie wygłosi również prezes SNB Thomas Jordan, od którego rynek oczekuje podjęcia konkretnych decyzji w sprawie przewartościowanego franka, który coraz bardziej zagraża lokalnej gospodarce. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,95 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.06.2015 16:02
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000