KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more
finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more

Komentarz walutowy 20.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Atmosfera na rynku walutowym po publikacji protokołu z lipcowego posiedzenia Fedu była trudna do jednoznacznego określenia. W dalszym ciągu inwestorzy nie mają pewności, czy we wrześniu dojdzie do podwyżki stóp procentowych w USA. Główna para walutowa zbliżyła się dziś do wartości 1,12, a frank szwajcarski na parze ze złotówką umocnił się osiągając wartość 3,91, która na szczęście została szybko skorygowana.

 

Dolar osłabiony przez niejednoznaczny zapiski Fedu

 
Kierunek notowań na parze EUR/USD wytyczał nie tylko wczorajszy protokół z posiedzenia Fedu, z którego wiemy tyle, że sytuacja na rynku pracy musi się jeszcze poprawić. Jeśli dane będą zgodne z oczekiwaniami, to inwestorzy mogą spodziewać się podwyżki stóp procentowych już we wrześniu. Bardziej niepokojąca jest sytuacja na rynku surowców. Wartość ropy naftowej spadła do 6 letnich minimów. Jeśli tendencja spadkowa utrzyma się może to wpłynąć niekorzystnie na globalną gospodarkę. Para EUR/USD podczas dzisiejszej sesji wahała się w obrębie wartości 1,11. Mało jednoznaczny raport Fedu spowodował jak widzimy skok z 1,10 prawie pod wartości 1,12. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,11 EUR.

Euro umocnione europejskimi danymi makro

Dane o niemieckim poziomie inflacji umocniły euro na parze ze złotówką. W ujęciu miesięcznym, jak i rocznym widoczne jest powolne wyjście z deflacji. Niestety po poniedziałkowym umocnieniu złotówki nie ma ani śladu. Dziś para EUR/PLN przebiła poziom 4,19 PLN. Wczorajsze wskaźniki makro dla Polski nie wsparły naszej waluty. Dziś kierunek notowań był wyznaczany przez czynniki ogólnoświatowe. Inwestorzy nie przewidują, aby popołudniowy protokół z posiedzenia RPP wniósł coś nowego do polskiej polityki monetarnej, co mogłoby w sposób widoczny wpłynąć na kurs pary EUR/PLN. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła 4,18 PLN.

Silne wahania dolara na parze ze złotówką

Dolar do godzin południowych wspinał się w kierunku 3,77. W granicy tego poziomu nastąpiło odbicie do 3,75. W ostatnich dniach kurs pary USD/PLN charakteryzował się dużą rozpiętością wahań. Również podczas dzisiejszej sesji mieliśmy prawie 3 groszowe różnice w kursach. Inwestorzy widać próbowali odnaleźć się na rynku po wczorajszym niejednoznacznym protokole z posiedzenia Fedu. Dodatkowym czynnikiem powodującym zamieszanie były spadki na rynku surowców, głównie w notowaniach ropy. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,74 PLN.

Korekta na parze CHF/PLN

Para CHF/PLN zanotowała dziś skok do wartości 3,91, a następnie spadła do 3,88. Jak widzimy frank szwajcarski pozostaje wrażliwy na czynniki ogólnoświatowe, których ostatnio nie brakuje. Dziś chwilowe umocnienie zawdzięcza danym dotyczącym bilansu handlu zagranicznego, który wykazał sporą poprawę w zawieraniu transakcji międzynawowych. Szwajcarski minister finansów w wywiadzie dla Bloomberga powiedział dziś, że silny frank jest dużym wyzwaniem dla ich gospodarki. Wpływa on zarówno na pogorszenie się wyników eksportu, jak i poziom bezrobocia, który jest najniższy od wielu lat. Wyraził również nadzieję, że w najbliższym czasie osłabi się on do poziomu 1,10 na parze EUR/CHF. Podkreślił równie, że poziom franka zależy od sytuacji gospodarczej w Europie. Powyższe informacji spowodowały lekki spadek na parze CHF/PLN. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,88 PLN.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

20.08.2015 14:57
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000